Kjevo završio veliki posao oko opstanka, Parma nemoćna da se odupre Sasuolu u malom derbiju Emilije. U Bergamu bod po meri oba tima...

Beta/AP Photo/Marco Vasini

U popodnevnom programu Serije A su odigrana tri meča.

Najveći posao je završio Kjevo na "Marasiju", Veronezi su slavili protiv Đenove i odmakli najugroženijim timovima.

Posle prave dosade u prvom poluvremenu meč je rešio Alberto Paloski za dvadesetak minuta. Oba puta je asistirao Međorini, pa su "Leteći Magarci" sada osam bodova iznad zone ispadanja.

Sasuolo je isprašio Parmu i oni su iskoristili duel sa već otpisanim gostima da se učvrste u sredini tabele, i treću godinu u nizu će igrati u Seriji A.

U prvom delu je nekadašnji igrač Parme Nikola Sansone dva puta dovodio "zeleno-crne" do prednosti, a gol za Parmu posle jednog odbitka postigao je Albanac Lila.

Dileme su otklonjene u nastavku, posle sat je Mirante dobio crveni kada je u kaznenom prostoru Parme pao Sansone. Berardi je sa bele tačke povećao na 3:1, da bi Misiroli trijumf domaćih učinio ubedljivim.

Golove iz Đenove i Sasuola možete videti ovde.

Atalanta i Udineze su odigrali mirnu utakmicu, najbolju šansu za goste imao je Vidmer. U nastavku takođe bez mnogo uzbuđenja, Karmona je isključen, pa su "Orobići" predvođeni novim trenerom Rejom na kraju bili zadovoljni bodom koji ih drži četiri boda iznad Kaljarija.

Sardi sa povratnikom na klupu Zemanom nisu uspeli sinoć da savladaju Empoli, Juve je otišao na +14 pobedom u Palermu.

Do kraja dana Napoli gostuje u Veroni, Inter čeka Ćezenu, sutra su na programu tri meča.

Kaljari - Empoli 1:1
Palermo - Juventus 0:1
Sasuolo - Parma 4:1
Đenova - Kjevo 0:2
Atalanta - Udineze 0:0
Verona - Napoli 18:00
Inter - Ćezena 20:45