Maestro Pirlo načeo Empoli, Juve opet sam na vrhu!

Autor: Boris Jovanović
subota 01.11.2014.
19:52

Juventus nije izgledao dobro sat vremena, ali je Pirlo otključao bravu domaćina u Empoliju, a Alvaro Morata potvrdio pobedu. Dva gola za +3, šampion ponovo pobega Romi.

Beta/AP Photo/Massimo Pinca

Juventus se mučio, teško stizao do gola Basija, a u prvom poluvremenu gotovo da nisu napravili šansu.

Imao je Vidal jednu priliku kada je šutirao pored gola, očajna partija šampiona koja je zabrinula Alegrija i navijače.

U nastavku su pritisli, Markisio šutira pored gola, Kjelini je bio blizu, a onda posle sat "Mocart" stupa na scenu. Ništa Pirlu nije polazilo za rukom, ali kada je fauliran Đovinko posle bespotrebne greške odbrane Empolija, sjajni plej je iz slobodnog udarca matirao Basija, 1:0 za Juve.

Posle je sve bilo mnogo lakše, odmah je Markisio pogodio stativu, ali ne pre nego što je Empoli mogao da izjednači. Bila je to sjajna prilika, jedina za Emilijane, Pućareli je šutirao, Bufon u padu spasao siguran gol.

Juventini su odahnuli u finišu, kontra koju je Morata završio sjajnim udarcem za konačnih 2:0.

Sada "Bjankoneri" lakše dišu, posle poraza Rome u "Derbiju sunca" ponovo su na +3, usamljeni na čelu tabele.

Ali, igra je ispod očekivanja pred meč sa Olimpijakosom u Torinu koji moraju da dobiju kako bi zadržali šansu za osminu finala.

Golove sa "Kastelanija" možete videti ovde.