Maestralni Ugo Ljoris obeležio prvo poluvreme na "Etihadu"!

subota 21.01.2017.
19:18

Mančester siti je ugostio Totenhem Sparse u 22. kolu Premijer lige, par izglednih šansi u prvom delu imali su domaći.

BETA/AP Photo/Matt Dunham

"Građani" ispred sebe imaju težak zadatak, dele megdan sa ekipom Maurisija Poketina koja igra sjajno u poslednje vreme.

Ipak, izabranici Pepa Gvardiole su bili nešto bolji rival u prvom delu susreta, a prvu odlličnu priliku za gol imao je David Silva.

Odlično je šutirao sa nekih dvadesetak metara, lopta je išla ka "maloj mreži", ali se pogotku maestralnom intervencijom isprečio Ugo Ljoris.

Kapiten "Pevaca" se "panterski" bacio i sjajnom paradom sačvao svoju mrežu.

Onda je usledio 36. minut, De Brujne je ubacio loptu sa desne strane, Aguero je odlično skočio uputio udarac ka golu Sparsa glavom, ali je ponovo na pravom mestu bio sjajni Ljoris.

Odlično se još jednom bacio golman gostiju, ovoga puta uspeo je da uhvati i "živu" loptu argentinskom napadaču.

Samo minut nakon toga, nova sjajna prilika za Aguera, ali Ljoris se odlično postavio i još jednom sačuvao svoju mrežu.

Na kraju prvih 45 minuta je ostalo 0:0, najveće zasluge za to idu na račun reprezentativnog golmana Francuske Uga Ljorisa.