18:07

Fudbaleri Real Madrida slavili su u 32. kolu na gostovanju u Hihonu.

EPA/Jose Luis Cereijido

Zinedin Zidan je rešio da protiv Sportinga odmori gotovo čitavu prvu postavu, malo je nedostajalo da mu se to obije o glavu, ali se Isko postarao da sve prođe u najboljem redu.

Real je golom u smiraj utakmice, upravo preko pomenutog španskog veziste došao do novog trijumfa, na kraju je meč u Hihonu okončan rezultatom 2:3 (1:1).

Prvu priliku na meču imao je Lukas Vaskez u 13. minutu, ali je za malo bio neprecizan, a onda u 14. minutu šok, domaćin je poveo. Vesga je maestralno prebacio loptu preko čitave odbrane Reala, ona je stigla do hrvatsko internacionalca Duje Čopa, koji je lako matirao Kika Kasilju za vođstvo Sportinga.

Ipak, samo tri minuta kasnije, fenomenalan prodor Iska, a vezista seriju sjajnih driblinga kruniše snašnim udracem u gornji desni ugao gola domaće ekipe i poravnava rezultat.

Do kraja prvog dela igre nešto slabiji tempo, pokušavali su i jedni i drugi ali nije bilo ozbiljnijih prilika za golove.

U nastavku vrlo dinamičan start. Već nakon tri minuta Načo je ipao dobru priliku, bio je dobar u skoku nakon jednog slobodnog udarca za Madriđane, ali nije dobro zahvatio loptu te je ona završila u rukama golmana domaćeg sastava.

Samo dva minuta kasnije, stigla je kazna, Babin šalje loptu glavom u srce kaznenog prostora Reala, ona dolazi do Vege koji takođe glavom šutira. Lopta dobija čudan efe i odlazi preko Kasilje za preokret domaćeg sastava i rapsodiju na tribinama.

Video je Zidan da je vrag odneo šalu, te je ubrzo u igru uveo Marsela umesto Koentraa, a to je dalo rezultate samo par minuta kasnije.

Poveo je Real akciju doduše po desnoj strani terena, a osporavani Danilo je uputio perfektan centarušut ka Alvaru Morati, koji glavom matira golmana Sportinga za 2:2.

Ušao je potom u igru i mladi Marijano Dijaz, a samo par minuta nakon njegovog ulaska nova prilika za Real, u šansi se nakon solo prodora našao Džejms Rodrigez, ali je njegov udarac završio tik pored leve stative.

Pomenuti rezervista Dijaz se našao u solidnoj šansi u 81. minutu, dobro je skočio posle kornera, ali je njegov udarac glavom otiša preko gola domaćeg sastava.

Igrao se 90. minut, Marselo je dodao loptu do Iska, a onda je usledila prava majstorija španskog fudbalera. Nije puno čekao, po prijemu lopte se namestio na udarac, lopta je prošla kroz noge njegovom čuvaru i završila u mreži domaćina za veliki preokret i pobedu "kraljevskog" kluba.

Sporting nije imao snage ni da pokuša da se vrati, sve je bilo gotovo Isko je doneo zlatna tri boda Madriđanima.

Real ponovo ima šest bodova više od Barselone, koja večeras dočekuje Real Sosijeda bez Nejmara, a sada imaju i isti broj utakmica.

83 Komentara

Povratak_Otpisanih
Saturday, 15.04.2017
20:58

Sada ga svi hvale 😃😂 koja smjehurina od fanova madrida Bogu plakati.Taman ste odmorili igrace za Bayern da ne bude izgovora poslije kako ste imali prenatrpan raspored igraci umlrni i koje kakve gluposti pisete.Ali pakleno ce vam biti.

Boixos_Nois
20:41

Isko idi tamo gdje će te cijeniti tj. dođi u Barsu...

AfricaLofS
19:16

Simpaticno je bilo gledati mec. :) Pomislio sam da ce se borba za titulu zakuvati. Ali, Isko nije dozvolio. Ne verujem da ce njega Real ikada prodati, ukoliko bude nastavio da pruza ovakve partije. Dok sam siguran da ce naredne sezone imati vise prostora. Ovde sve zavisi od Reala. Srecno.

MSSZRMK
19:10

Sudija ne zna sta radi Gijon kao mesari neki,igrali su jako grubo.nDzabe vam sve Real osvojio 3 boda nadam se da ispadate.

The 8th King of Rome
19:09

Mislim da Real u svetu (na stranu startnu postavu) ima najjaci rezervni tim kompletan

18:38

Isko igra kao Pirlo , jos ima i sut strasan ...

El Capitan
18:37

Batalite pojačanja, to što će Isko da igra redovno i da mu se produži ugovor - to je pojačanje. Rezerve su izvukle meč, to dovoljno govori o širini ekipe. Mislim da smo spremni za obje titule.

madridistatill_i_die
18:36

Silesen-Matje, Pike, Vidal, Dinj- Gomeš, Rafinja, Roberto- Arda, Pako, Denis. Šta mislite kako bi se ova družina provela protiv Hihona?

Breaking Bad
Sunday, 16.04.2017
21:41

Ako bi Hihon igrao kao juče, lagano bi izgubili.

Top komentator :-)
18:28

Neverovatno, neverovatno, neverovatno, Isko je kopija, preslikani Mesi sa loptom u nogama. Svaka cast!

Raul Gonzales Blanco
18:25

Jel možemo jednu utakmicu bez primljenog gola :(,svaki vikend isto,moram da se nerviram do kraja,najbitnije da smo upisali nova 3 boda,sledi paklena nedelja,nek nam je sa srećom i nama i našim živcima :)))

CgRm4
18:23

Znaci definitivno,najveci smo.Velicina se vidi u ovakvim trenutcima!

Dzimi Humuhumunukunukuapua
18:21

Neka suze krenu! Slinke, dino i kompanija.

<<<erez la cabeza>>>
18:18

Jednostavno magija...njega katalonci sanjaju u dresu barcelone

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
18:16

dosta teska utakmica...jreal pobedio i uz to odmorio sve igrace za bajern...isko fudbalski fenomen dao 2 sjajna gola ali i pored toga je neverovatno kako je driblao i sta je sve radio na terenu...hames ocajan,asensio takodje slabo odigrao

ProudKnight
18:14

Kakav meč Iska! Jedna od najboljih partija od kako je u Realu. Konačno je zasijao pravim sjajem i nadam se da će mu Zidan pružiti šansu i protiv Bajerna, jer je to igrač koji Realu donosi još jednu dimenziju u igri, odnosno, prodore kroz sredinu u stilu najboljih driblera i viziju u igri u stilu najboljih fudbalskih kreatora sredine terena. Teška pobjeda, s potpuno izmijenjenim timom, ali opet na kraju izlaze kao pobjednici potpuno zasluženo. Odbrana je tragikomična tokom cijele sezone i na tome se mora posebno raditi, kao i na raznovrsnosti u napadu, a tu raznovrsnost ekipi bi donijeo baš Isko, jer da je u bilo kom drugom klubu na svijetu, igrao bi prvu postavu i rasturao, ali se on odlučio za Real i strpljivo čeka svoju šansu, a mislim da ju je nakon današnjeg meča itekako zaslužio i zasluži svaki put kada igra! Moram reći da me onim bravurama podsjetio na Mesija, koji je u tome neprikosnoven, ali je i Isko pokazao izuzetnu tehniku, šut, viziju, dribling, ma nemam riječi!

Lecter
18:13

Gledao sam drugo poluvrijeme ovo je komedija kako je sudija navlacio za Real a Morata je dao gol nakon ociglednog faula.

21:43

Hahaha kakav faul? Morata jači u skoku, potpuno regularan gol.

pasa1
18:12

Esade, kontra ata ti ovaj Real, radi tebi i pojedinima, ovdje na sajtu nije to humano za vas, sta vise treba Isko da uradi da dobije vecu minutazu...

zeks
18:11

Bez standardnih igraca preokrenu rezultat.Upravo zbog ovoga Real zasluzuje titulu vise od Barse.Isko majstor,steta sto onaj solo prodor nije zavrsio golom.

Loord Bobinjoo!
18:11

Kakva je igračina Isko! Real Šampion:D

Esmin Kecap1
18:15

Vreme bi mu bilo vala 8 godina 1 titula.

Kezi(BARCA)
18:11

Koliko su golova dali zadnjih minuta utakmice,da ih nije bilo ne bi bili ni drugi. Idem im sve na ruku ove godine,pa treba i da osvoje jednom i oni prvenstvo

18:11

Isko disko, kakav majstor odavno ja govorim da Hamesa treba prodati a Isko mora dobijati sve vise sanse. Lik je sigurno top 3 driblera na svijetu, pa samo pogledajte kako ih nize i prelazi u stilu Messija, jedino je to jos Hazard u stanju da radi na konstantnom nivou uz Iska i Messija. Teska ali zanimlj8va utakmica, 3 boda zasluzena, dosta igraca odmoreno, sad docekujemo Bajern i Barselona, sad se prelama sezona, biti ili ne biti za Zidana. HALA MADRID

Di Magia
18:11

3 boda velika kao kuca... Zidan je uradio ono sto je hteo... Igraci su odmorni za mec protiv Bajerna... Sledi paklena nedelja... HALA MADRiD

LuckyStrike
18:11

jako teska utakmica.. spasao ih isko.. i perez ako mu da ponudi dobar novi ugovor onda nemam reci za njegovu inteligenciju... strasan je igrac... zidan se malo kockao odmarao 9 igraca koji su igrali protiv bajerna ali izvukao se na kraju...

MSSZRMK
19:08

Ne znam sta si hteo reci u drugoj recenici?nIsku je vec ponudjen nov ugovor ali on je rekao da ce na kraju sezone odluciti.

Hala Madrid RM
18:11

Isco je doktor fudbala. Kapa dole majstore

Realan tip
18:37

Jer je odigrao jednu utakmicu protiv Hihona kako valja? Smijesno.

Garban
18:10

Cela Katalonijaa na aparatima. ''Njihov navijač '' Isko ih je šokirao!

Gaucho10
18:10

Momci sto navijate za Real jel se ponosite ovom titulom.Ne razumem.Imate jedno 10 utakmica gde se izvlacite u poslednjih 5 minuta.nNemoguce je da vam se to desi opet.Sreca jos jedna sto Barsa rasipa bodove

18:12

Real je dozvolio Barsi da se vrati u trku za titulu,a ne obrnuto

Don Carlo
18:16

je li ti stvarno mislis da barcelona sa onakvom igrom zasluzuje titulu ???

Samo Barsa1
18:09

Jeste najveci klub, ali i najsrecniji klub.

18:59

Sreća je reč koju upotrebljavaju slabi karakteri i neuspešni ljudi. Omalovažava sav trud koji svi ovi igrači ulažu kroz trening i ostale stvari. Nema sreće ni Real, ni Barsa ni niko, jednostavno najveći klubovi pobeđuju. U životu za sve možeš reći da je sreća, ili da nije ništa, zavisi od tvog mentaliteta.

MSSZRMK
19:08

Real prati sreca otkad je Zidan tu jel?!

18:09

isko maestro. 2 suta protivnika u okvir gola i oba usla. mora se popraviti odbrana ,ne sme se ovako protiv bayerna

MSSZRMK
19:09

Igrali Konsentrao koji nije video teren godinu dana i Danilo koji je tajni agent Barse ne cudi sto je takva odbrana./

15:43

konsentrao? koentrao se kaze . imam osecaj da smo na svakoj utakmici ove sezone primili bar gol

20:59

Rasturit ce vas Bayern.

Go Hard or Go Home
18:09

Trudio se poznati Barsin sudija ali nije uspeo, Borbalan ne moze spreciti Real. Cist penal nije sviran, crveni za start nad Asensiom, a mozda je i onaj gol Morate bio cist, ali sve u svemu ne trebaju nam sudije kao nekima. Hala Madrid.

Boixos_Nois
20:37

Da nije sudija Real bi sada imao najmanje 6-7 bodova manje od Barcelone.

20:02
21:00

Opet hinjski minut prije kraja gol.10 utakmica se izvlacite ove sezone.Ako osvojite ligu sto cisto sumnjam,sve zasluge idu za Barsu.Jer ne moze reap igrat toliko dobro koliko Barsa ove sezone lose.

S-I-M-K-E_
18:09

Poalko,nema predaje...Prvo ce ih Barsa razmontirati na Bernabeu a onda ce ih poraziti Selta ili Malaga u poslednja2 kola,da vise boli...To ce se desiti jer imaju nevjerovatno mnogo srece,znaci nenormlano,sve golovi u 90+.Okrenuce se sreca onda kada je najvaznije.