Mađari ušli u istoriju, šok za Alabu i drugove na startu EP!

utorak 14.06.2016.
19:52

Fudbaleri Mađarske šokirali su selekciju Austrije pošto su danas slavili rezultatom 2:0 (0:0) u prvom meču F grupe na EP.

Beta/AP Photo/Petr David Josek

Mađari su bili blagi autsajderi uoči ovog meča, što je potvrdio odnos snaga u prvih 45 minuta, međutim, Austrijanci nisu iskoristili nekoliko solidnih prilika, pa je u 62. minutu to kaznio Salai.

Četiri minuta kasnije, sve je palo u vodu kada je Dragović zaradio crveni karton i Austrijanci ostali sa desetoricom. Konačnih 2:0 postavio je rezervista Stiber u 87. minutu.

Mađari su još jedan tim koji je ušao u istoriju, Salaijev gol je bio prvi pogodak posle 1972. godine kada su izgubili od Begije sa 2:1. Gol Mađara pogledajte OVDE.

U drugom meču ove grupe od 21 sat sastaju se Portugal i Island.

Austrijanci su bili dominantni u prvih 45 minuta, na samom startu Alaba je pogodio stativu sa 25 metara, a igrač Bajerna je ubrzo imao i prvi udarac u okvir gola.

Austrijanci su najbliži golu bili u finišu prvog poluvremena, posle kontre, Arnautović je sa levog krila proigrao Janka, ali se ovaj spetljao i loše šutirao pored gola.

Mađari su u prvom delu igre imali samo jednu ozbiljnu priliku pred golom, Balaš Džudžak je iskosa sa desne strane šutirao za malo pored stative, pa se na pauzu otišlo bez golova.

Mađari su u drugom delu igre zaigrali malo bolje, čekali svoju šansu i dočekali je posle petnaestak minuta.

U 62. minutu, posle sjajne akcije i duge lopte, Salai je odigrao dupli pas, izbegao ofsajd zamku, utrčao između Fuksa i Dragovića i pogodio za vođstvo Mađara.

Ipak, tu nije bio kraj mukama Austrijanaca, posle jedne duge akcije, Dragović je u protivničkom šesnaestercu oštro startovao na protivničkog igrača, a sudija mu je bez razmišljanja pokazao put u svlačionicu.

Uprkos brojčanom zaostatku, Austrijanci su bili primorani da krenu u ofanzivu, što je Mađarima ostavilo više prostora za kontre, a iz jedne takve situacije Nađ je umalo povisio na 2:0, međutim, golman Almer je izbacio loptu u korner.

Kako se utakmcia bližila kraju, tako su Austrijanci sve više padali i bili dalji od gola. Mađarima je vodeći gol i crveni karton dao vetar u leđa, pokrivali su sve delove terena i čuvali rezultat.

Tri minuta pre kraja, Mađari su duplirali prednost. Posle školskog kontra napada, Gera je spojio Stibera sa golom, a fudbaler Nirnberga šmekerski je bocnuo loptu preko golmana za konačnih 2:0.