utorak 24.01.2017.
18:22

Kakav dan, meč karijere nemačkog reprezentativca.

Screenshot, Youtube

Lukas Podolski je danas ispisao istoriju pošto je uspeo da postigne PET pogodaka na jednom meču.

Galatasaraj je danas ugostio ekipu 24 Erzinkanspora u turskom kupu i slavio rezultatom 6:2.

Ipak, ovaj meč je zanimljiv po nečemu drugom, a to je učinak Lukasa Podolskog.

Nemac je pogodio PET puta i to za manje od sat vremena igre. Podolski je do desetog minuta postigao dva pogotka za 2:0, potom je ''zadremao'' do drugog poluvremena u kom je od 50. do 63. postigao još tri komada.

Ono što je najzanimljivije od svega, jeste procenat golova koji je danas postigao od svog ukupnog učinka u dresu Galatasaraja.

Naime, on je do današnjeg meča ukupno dao 25 pogodaka na 57 mečeva u dresu Galatasaraja, što znači da je sada šestinu ukupnog broja golova za turski klub dao na ovom susretu.

Nema sumnje da se ovim sada dodatno preporučio japanskim i kineskim klubovima koji pokušavaju da ga dovedu ove zime.

Inače, ovako nešto je za nogom poslednjih godina polazilo Lionelu Mesiju protiv Bajer Leverkuzena u LŠ, Robertu Levandovskom protiv Volfsburga, kao i Kunu Agueru, Dimitru Berbatovu, Džermajnu Defou u Premijer ligi, protiv Njukasla, Blekburna i Vigana.