Lukaku "ugasio svetlo" na 'Stadionu svetlosti'

Autor: Boban Filipović
ponedeljak 12.09.2016.
22:50

Belgijanac upisao het-trik u rasponu od smo 11 minuta i doneo ubedljivu pobedu' Karamelama' na severoistoku Engleske.

BETA/AP Photo/Jon Super

Na spuštanju zaverse na četvrto kolo Premijer lige Everton je kao gost razbio Sanderlend sa 3:0.

Romelu Lukaku je imao svoj šou u intervalu od 60. do 71. minuta kada je postigao tri gola.

Mogao je robusni napadač i do 'pokera', na 0:1 je pogodio prečku.

Ronald Kuman je u svakom pogledu nadmudrio Dejvida Mojesa, inače bivšeg menadžera Evertona. "Karamele" su imale gotovo duplo veći posed lopte, uputili mnogo više šuteva ka golu rivala i njihova pobeda je apsolutno zaslužena.

Goste nije destabilizovala ni povreda jednog od glavnih igrača Rosa Barklija, koji je na poluvremenu ostao u svlačionici, a umesto njega u nastavku zaigrao Đerar Deulofeu.

Zbog povrede je u finišu morao van igre i novajlija Janik Bolasi, asistent kod drugog gola. Dojučerašnji igrač Kristal Palasa je pravio dar mar po levom krilu i dovodio do ludila desnog beka 'Crnih mačaka' Mankilja.

'Karamele' su ovim trijumfom, trećim u nizu, skočile na deobu drugog mesta sa Čelsijem, dok Sanderlend ostaje na samo jednom osvojenom bodu iz duela protiv Sautemptona u gostima.