Luka Toni dao gol, Verona odolela protiv Juventusa

Autor: Vladimir Stojanović
subota 30.05.2015.
19:59

U uvodnom meču poslednjeg kola Serije A, Verona bukvalno u poslednjim sekundama izbegla poraz protiv Juventusa. Tevez promašio penal, Luka Toni nadomak titule najboljeg strelca!

Beta/AP Photo/Marco Vasini

Poslednja utakmica u sezoni nije bila bitna ni Juventusu, ni Veroni, a jedino o čemu se pričalo je bitka Teveza i Tonija za čelo liste strelaca.

Italijanski veteran je bio agilniji, imao je nekoliko prilika, a na drugoj strani Ljorente je pogodio prečku.

Juventus je poveo u finišu prvog dela, remek-delo Pereire, skinuo je Argentinac paučinu pa je šampion poveo.

Čim je počelo drugo poluvreme, radost na "Bentegodiju". Halfredson je povukao kontru, uposlio Tonija koji matira Bufona, stigao je do 22. gola u sezoni.

Odmah je Juve uzvratio, Pirlo je magično uposlio Padoina, povratna na Ljorentea, Baskijac ne greši, novo vođstvo gostija.

Do kraja meča, Tevez je mogao da se približi Toniju, promašio je penal, tačnije Rafael je odbranio. Ostalo je 2:1 za Juve, Pepe je dobio crveni u nadoknadi, Huanito Gomez u poslednjim sekundama postavlja konačnih 2:2.

Ako Ikardi sutra ne postigne dva gola, Toni će po drugi put u karijeri postati najbolji strelac Serije A. Argentinac je postigao dva gola manje, ali ostala mu je sutrašnja utakmica protiv Empolija da eventualno stigne ili prestigne Tonija.

Juventus je prvak, ostaje im kruna sezone, naredne subote finale Lige šampiona protiv Barselone u Berlinu.ž

Golove sa Bentegodija možete videti ovde.