''Ludnica'' u Leverkuzenu! Preokreti, šest golova, het-trik Gomeza!

nedelja 02.04.2017.
19:24

Sjajan meč odigran je večeras na ''Baj Areni'', domaći od gotovog napravili veresiju, pa na kraju spasavali bod.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Leverkuzen i Volfsburg su u velikom stilu kompletirali 26. kolo Bundeslige.

Oni su večeras igrali nerešeno, 3:3, posle mnogo uzbuđenja i ''kiše golova'' u poslednjih deset minuta, u režiji sjajnog Marija Gomeza.

''Farmaceuti'' su bili veoma blizu trijumfa, posle vođstva od 2:0 koje su im doneli Belarabi u 40. i Voland u 65. minutu.

Međutim, gosti se nisu predavali, pre svih iskusni napadač Mario Gomez, koji je u periodu od 80. do 87. minuta postigao tri gola, treći iz jedanaesterca, za potpuni preokret - 2:3!

Ali, samo dva minuta kasnije usledio je novi odgovor domaćih, preko Haverca, koji je na asistenciju Belarabija pogodio za konačnih 3:3.

Do kraja su i jedni i drugi stigli da stvore još po jednu dobru priliku, ali se rezultat više nije menjao.

Leverkuzen je posle ovog remija ostao na 11. mestu sa 32 boda, a Volfsburg ima 30 na 13. poziciji.