Ludnica na "Enfildu" - Liverpul preživeo maratonsku penal seriju!

utorak 23.09.2014.
23:50

Vicešampion Engleske plasirao se u osminu finala Liga Kupa nakon maratonske penal serije u duelu sa Midlsbroom.

Beta/AP Photo/PA, Peter Byrne

Poslednja od prvih 10 utakmica 1/16 finala engleskog Liga Kupa igrana u utorak uveče potrajala je gotovo do ponoći usled nemogućnosti vicešampiona Engleske da u 90 minuta savlada Midlsbro.

Liverpul je nakon 1:1 posle 90 minuta i 2:2 posle produžetaka uspeo da eliminiše Midlsbro iz daljeg toka takmičenja posle maratonske penal serije u kojoj se šutiralo 14 serija!

Golove pogledajte OVDE!

"Crveni" su sa Lazarom Markovićem u startnoj postavi teško izašli na kraj sa Midlsbroom pošto su tek posle penal serije salvili ukupnim rezultatom 16:15!

Redsi su poveli golom debitanta Džordana Rositera ali je Midlsbro u 62. minutu stigao do izjednačenja.

Kada je Rodžers video da je vrag odneo šalu na teren je posalo Marija Balotelija ali je momak koji je u 98. minutu zamenio Lazara Markovića postigao drugi gol za domaćina i doneo mu novu prednost

Hesus Hoakin Fernandez Saez de la Tore poznatiji kao Suso postigao je u 109. minutu drugi pogodak za Liverpul i činilo se da će to biti dovoljno za plasman u osminu finala.

Ipak, u poslednjim trenucima drugog produžetka Midlsbro stiže do izjednačenja a onda u penal seriji sledi prava ludnica.

Domaći su u petoj seriji propustili priliku da stave tačku na trijumf pošto je Sterlingu odbranjen penal a onda je maraton postao sve do 14. serije kada je Suso doneo Liverpulu prednost od 14:13 a Adoma je bio neprecizan pa je utakmica završena konačnim rezultatom 16:15 za Redse.

Jasno je, međutim, da "Crveni" imaju velikih problema sa formom i da posle poraza od Vest Hema ovakav trijumf nad Midlsbroom ne uliva optimizam među navijače Liverpula.