utorak 05.09.2017.
22:38

Kakva ludnica večeras, zakuvalo se u našoj grupi!

EPA/TIBOR ILLYES

U preostala dva meča grupe D u kojoj se nalazi i naša reprezentacija, Austrija je kao domaćin odigrala samo 1:1 sa Gruzijom, dok je Vels kao gost savladao Moldaviju 2:0 i tako preskočio Irsku na drugoj poziciji.

Austrijanci su ostali bez šansi da se plasiraju na SP, pa večerašnji meč sa Gruzinima nije imao rezultatski značaj.

Gruzija je povela već u osmom minutu, Gvilija je pogodio posle asistencije Ananidzea.

Ipak, u finišu prvog dela igre, rezervista Šaub koji je pet minuta pre toga zamenio povređenog Davida Alabu, pogodio je za 1:1.

Velšani su imali veliku priliku da eventualnom pobedom preskoče Irsku na drugom mestu na tabeli, ali su se mučili u Moldavidiji.

Velšani su uspeli da slome otpor Moldavaca u 80. minutu, kada je Robson-Kanu iskoristio asistenciju Vudburna za 0:1.

Konačnih 0:2 postavio je Aron Remzi u poslednjim trenucima utakmice.

Ovakvim ishodom, Velšani su sada drugi na tabeli sa 14 bodova, jednim više od Iraca, a zanimljivo da će se upravo ove dve ekipe sastati u međubnom duelu u poslednjem kolu.