Ludnica - Danci u 120. minutu prošli dalje, hoće li na megdan Partizanu?!

četvrtak 21.07.2016.
21:38

Kakva ludnica u Norveškoj, danski tim je nadoknadio 0:2 i došao do 2:2 i posle pobede od 2:1 na svom terenu prošao u narednu rundu kvalifikacija za Ligu Evrope.

uefa.com
uefa.com

Danski tim Senderijske kao blagi autsajder eliminisao je norveški Stromgodset pošto je golom u 120. minutu sačuvao pobedu od 2:1 sa svog terena.

Danci su posle pobede kao domaćinu, kao gost na poluvremenu imali dva gola zaostatka pošto je Stromgodset vodio 2:0 golovima Keita u 17. i 45. minutu.

Ipak, Senderjiske se nije predavao, u 64. minutu Ure je smanjio na 2:1 i taj rezultat vodio je ekipe u produžetke.

Kako do kraja regularnih 90 minuta nije bilo promene rezultata, pobednik je odlučen u dodatnih 30.

Kada se činilo da će penali odlučiti narednog rivala Zaglebja ili Partizana, Klove je postigao pogodak za 2:2 i veliko slavlje Danaca koji su prošli dalje ukupnim rezultatom 4:3.

Ukoliko Partizan eliminiše Zaglebje, narednog četvrtka ugostiće danski tim na svom stadionu u Humskoj.