Ludilo na 'Apton Parku', podela plena Vest Hema i Arsenala

Autor: Boban Filipović
subota 09.04.2016.
15:41

'Tobdžije' imale dva gola prednosti na 'Bolejn Graundu', Endi Kerol preokrenuo rezultat het-rikom, završilo se remijem kojim neće biti zadovoljni ni jedni ni drugi.

Beta/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Na premijeri 33. kola odigrana je jedna od najboljih utakmica ove sezone u Premijer ligi.

Prštalo je na sve strane u londonskom derbiju između Vest Hema i Arsnela na 'Bolejn Graundu', palo je čak šest golova, ali pobednika nije bilo.

Meč je završen rezultatom 3:3, a osvojen bod ne odgovara ni jednima ni drugima, jer su šanse 'Tobdžije' da mogu do titule svedene na minimum, kao i 'Čekićara' da će sledeće godine igati u Ligi šampiona.

Da će biti ludnica od utakmice videlo se od samog starta, prvo veće uzbuđenje bio je veoma oštar start Endija Kerola na Lorana Košćelnog koji je sankiconisan žutim kartonom.

U 14. minutu meča Manuel Lancini je zatresao glavom mrežu Davida Ospine nakon makazica koje je uhvatio Kerol, ali su sudije poništile gol Argentinca zbog nepostojećeg ofsajda.

Četiri minuta kasnije 'Tobdžije' su povele golom Mesuta Ozila. Akcija koja je prethodila vodećem golu gostiju je dugo trajala, Ivobi je proigrao nemačkog reprezentativca turskog porekla, a ovaj rutnski zatresao mrežu Adrijana, pošto nije uspela ofsajd zamka poslendje linije Bilićevog tima.

Arsenal je 35. minutu duplirao prednost, gol je postigao Aleksis Sančez na gotovo identičan način kao Ozil, ponovo je Aleks Ivobi bio u ulozi asistenta.

Međutim, do odlaska na odmor prednost gostiju iz severnog dela prestonice se istopila. Krivac za to bio je Endi Kerol, koji je dao dva gola u finišu prvog poluvremena. Prvi je dao glavom nakon centaršuta Arona Kresvela sa levog boka, a potom je akrobatski pokupio svoj 'otpadak' neposredno pred odlazak na veliki odmor.

Početkom drugog dela igre 'Čekićarima' je poništen još jedan gol, Dimitri Paje je zatresao mrežu, ali su arbitri procenili da je Kerol tokom akcije faulirao Košćelnog. Inače, agilni Kerol je samo što je počelo drugo poluvremen vrlo lako mogao ranije put svlačionice zbog neopreznog startna nad Gabrijelom, progledano mu je kroz prste.

Ipak, u 52. minutu Endi Kerol postiže svoj treći gol nakon centaršuta Antonija, upisao je het-trik za menje osam minuta i preokrenuo rezultat u kosrist svog tima.

'Tobdžije' su se trgle ulaskom Arona Ramzija na isteku sata igre, deset minuta kasnije Lancini je sa gol linije skinuo udarac Naća Monreala sa ivice šesnaesterca i sprečio izjednačenje, ali već u sledećem napadu do njega je ipak došlo.

Loran Košćelni
je ostao pred golom domaćina posle jednog prekida i na asistenciju Danija Velbeka sproveo loptu u mrežu.

U finišu su Paje, Kresvel i Rid imali prilike da donesu pobedu 'Čekičarima', a rezervista Žiru 'Tobdžijama'. Ostalo je 3:3, oba tima će žaliti za pobedom na ovoj utakmici za anale.

Golove Arsenala pogledajte OVDE, a het trik Endija Kerola OVDE.

20:38

Браво, краљино! Свака част што си се сетио! Као да су браћа близанци он и Миле :D

18:30

Ova utakmica odlično odslikava cijelu Arsenalovu sezonu - od savršenstva do očaja. Sjajan ulazak u utakmicu, borbeno i pametno, uvjerljivo vodstvo nakon izigranih akcija i onda kao da ih je neko ugasio. Obrana prima glupe golove, veza ne može sastaviti dva dodavanja, a napad jalov.West Ham se vratio u utakmicu na ho-ruk. Tu je problem Arsenala - čim im se protivnik postavi snažno i agresivno, njih nema nigdje. Suci su posebna priča ove utakmice. Poništili su domaćima čist gol kod 0:0, ali glavni je sudac morao isključiti Carola već zbog starta nad Koscelnijem, a ako nije tad, onda mu je morao dati drugi žuti kad je laktom udario Gabrijela. Na kraju ispada da je Arsenalu tri gola zabio igrač koji je morao biti isključen davno prije. Remi je realan, iako ne odgovara ni West Hamu ni Arsenalu.

16:33

Arsenal treba jedne sezone da žrtvuje Ligu Šampiona zarad titule,trebali su da ispadnu u grupnoj fazi LŠ i imali bi mnogo mnogo veće šanse da osvoje Premijer ligu,ali neće to uraditi zbog para koje donosi dalje takmičenje u LŠ.

Mirza33Teletovic
Sunday, 10.04.2016
10:40

Mnogo je veca zarada u EPL nego u LS tako da oni igraju maksimalno i tamo samo zbog prestiza a ne zbog para.

brekbaCh
16:30

Kao sto sam i pricao, Arsenal je mnogo bolji ove sezone.. imaju sigurno trece mesto, umesto da se grcevito bore za cetvrto. Bravo, samo napred Tobdzije ! Ali titulu kad niste osvojili ove sezone, nece ni sledecih 20.

Miha
16:16

Steta, mogli smo ovo dobit. Greska u startu sudija, start za crveni nad Kossom.

Paris Saint Germain
16:55

niste kalibar za titulu pomirite se sa tim. Daleko ste od Mancestera, Liverpula i Celzija.

16:08

Nema šta da se kaže, Hammersi sretni koliko su teški... Pad koncentracije koji je West Ham odlično iskoristio u svoju korist. Nema šta da se kaže osim ekstra meč... Paulista i Bellerin ispod mogućnosti, Elneny strašan igrač gine za loptu!

Kapitalac
16:31

Paulista najgluplji igrač odbrane. Sav je ko muva bez glave.

Rockstar
16:08

Venger uporno pokusava svaku utakmicu da igra sa istom taktikom,zato sam prestao da gledam jer zelim da dozivim 30-ti rodjendan.Nikada ga nece najuriti jer zaradjuje klubu dosta para,nasa realnost neki kup

Rivaldo 1234
16:07

Zasluzena pobeda domace ekipe pokazali su da imaju tim za prve 4 pozicije a sto se tice vecitih sampiona pa znam svi da im je domet 4 mesto.

Azrael
16:00

Konkurencija za titulu nije bila slabija u poslednjih 10 godina, ali Arsenal to ne zna da iskoristi. To je zato sto im Venger nije usadio pobednicki mentalitet. Dok je on na klupi Arsenal nece osvojiti titulu makar se za nju borili i sa Sanderlendom ili Njukaslom.nInace, veoma zanimljiv mec, par sudijskih propusta pomalo kvari utisak, ali u svakom slucauj, pravi spektakl!

16:39

Venger je gubitnik. NIsta nije naucio od Fergusona posle toliko dranja. Nista

gunner11
15:56

Sta reci a ne zaplakati .Vodis 2 -0 ti umesto da polako privodis kraju ti se branis .Odbrana do 42 minuta bila perfektna posle toga kao da su nestali .Ozil I Alexis iako su dali golove lose su odigrali .Alexis mnogo komlikuje ,Ozilu je ovo najlosiji mec u sezoni .Iwobi me je jedino odusevio ,bice to opasan igrac .Sve u svemu odlicna utakmica ali rezultat je razocaravajuc

Tris
15:52

Sad ce Venger opet da kaze kako imaju sanse za titulu...Cim prime jedan gol raspadnu se...Ospini kako god sutnes na gol to je teska lopta za njega, ili je nekako izbaci u kornu ili mu se odbije pa je juri po kaznenom, katastrofa...Paulista takodje nije igrac koji bi trebao igrati prvu postavu ali nema boljeg...Treba tu mnogo promena pocesvsi od trenera ali to se nece desiti ocigledno...Trece ili cetvrto mesto do kraja i onda naredne sezone opet ista prica kako napadaju titulu...Bla bla truc, sve u krug vise od 10 godina...

Zeljko GGMU<3
18:04

Bolje da igra Mertesaker.Jeste da i on nije siguran kao pre ali bar ne brines kod skoka a sa Paulistom nista nije sigurno

Paklena pomorandza
15:52

Premier liga u punom sjaju,fudbal kakav svakji fan zeli da vidi,bez Spanske melodrame,valjanja po terenu,protestiranje i "okupacija" arbitra.Jedina "crna tacka" su sudije,svako kolo katastrofalne greske zato je vreme za uvodjenje tehnologije,mnogo novca se ulaze u fudbal da bi ljudi u crnom imale glavnu rec i "kroje" rezultat.Iskreno,dragi moji fanovi Arsenala,sve dok je Arsen na klupi "vi" titulu necete vidjeti,i ne samo to,po meni Arsenal nema "rbet",koliko je na momentima bezdusna ova ekipa je prosto nevjerovatno.Jos jednom,utakmica zbog koje ljudi ide na stadione ili "kvacu" ispred tv-a:)

(anti)talentovan lik
15:51

E zamislite da mi je OVA jedinica prosla, pa komsiluk od mene ne bi mogao nedelju dana da zivi :)

Morningstar
15:48

Смор све у свему. Венгерова игра је узалудна, глупа, бесмислена, пре свега проваљена, чак пре пар година. Одбрана је мизерна. Док не буде имао одбрану у којој ће бити играчи попут Тиага Силве или Рамоса, неће бити ни већих успеха. И наравно, новог тренера попут било кога. Може и Звездин Гроф!

Thierry Henry 14
15:48

Kao što sam očekivao, fantastična utakmica, remi realan ishod. Iwobi extra potencijal, nadam se da neće samo na tome ostatiti, Gabrijel loš, treba bolji štoper od njega. Čist gol poništen West Hemu, drugi opravdano poništen, sudjenje u premijer ligi katastrofa ove sezone, ali i svugdje u evropi je, jednostavno sudije uništavaju fudbal. Ne pamtim sezonu da je bilo više sudijski grešaka, i to kardinalnih. Čestitke Kerolu na Hat-trick-u, to nisam ni u snu očekivao :)

Carina
15:47

Kao sto rekoh, pre ce Endi Kerol postati zlatna kopacka evrope nego sto ce Arsenal osvojiti titulu. I Totenhem da kiksira, ne mogu da zamislim koje ce lozenje hipstera koji navijaju za Totenhem biti ako iz nehata osvoje titulu. Idemo lisice, a mi cemo pomoci tako sto cemo ostati neporazeni protiv Totenhema na Bridzu.

Alex DeLarge
16:24

Junajted sutra osvaja titulu za Lester...

gunner11
18:33

Pozdrav od Svonsija

15:46

Ovaj mec je definicija fudbala.Uzivao sam,uzivao.Ovakvi mecevi oslikavaju EPL,jak tempo,cvrsta igra,dosta dobrih poteza,preokreta.Jednostavno receno najbolja liga na svetu.Bilic je feonomenalan trener,fantasticne stvari pravi sa West Hemom,uz jos pojacanja na leto bice to sila od ekipe.Kerol objasnio Gabrielu neke stvari.Steta sto Pajea nije bas htelo u zavrsnicama napada da vidimo jos neki gol...Sve u svemu feonemnalna fudbalska predstava a isto ocekujem sada od Newcastla i Southamptona