Posle večerašnjih mečeva poslednjeg, šestog kola, poznat je konačan rasplet u grupama A do D u Ligi šampiona.

Beta/AP Photo/Francisco Seco

Grupa A:
PSŽ - Ludogorec 2:2
Bazel - Arsenal 1:4

Veliko iznenađenje u Parizu, gde je domaći Pari Sen Žermen prokockao prvo mesto u grupi!

Bugarski Ludogorec je večeras napravio veliko iznenađenje na Parku prinčeva, gde je bio na pragu pobede, a na kraju je ''otkinuo'' dva boda ''Svecima'', na radost i svojih i navijača Arsenala. Bugarski šampion je tako overio plasman u ''evropsko proleće'', ali u Ligi Evrope.

Iznenađenje je najavio Misidžan u 15. minutu, Kavani je ''makazicama'' u 61. minutu poravnao rezultat, ali je samo osam minuta kasnije Vanderson na asistenciju Kafua vratio prednost gostima iz Bugarske!

Ipak, u samom finišu meča, Di Marija je PSŽ-u doneo izjednačenje, za konačnih 2:2, nedovoljnih za čelo tabele.

Golovi OVDE.

U Bazelu, ''igra mačke i miša'', u režiji trostrukog strelca za ''Tobdžije'' Lukasa Pereza. On je mrežu Bazela tresao u osmom, 16. i 47. minutu, Ivobi je potom u 54. postigao i četvrti gol za Arsenal, a poraz domaćeg tima ublažio je Dumbija u 78. minutu.

Arsenalovi golovi OVDE.

Tabela: Arsenal 14, PSŽ 12, Ludogorec 3, Bazel 2 boda.

Grupa B:
Benfika - Napoli 1:2
Dinamo - Bešiktaš 6:0

Ova grupa je pre večerašnjih mečeva izgledala kao najzanimljivija, jer su tri ekipe imale šansu za plasman u osminu finala Lige šampiona, ali iz te trke Bešiktaš je ispao već posle prvog poluvremena, tačnije svog katastrofalnog poluvremena u Kijevu.

Naime, već posle prvih 45 minuta Dinamo je vodio sa 4:0 i tako otpisao turskog predstavnika iz trke za opstanak u Ligi šampiona. U nastavku je poraz Bešiktaša postao još ubedljiviji, primili su još dva gola, a da sve po njih bude još gore, meč su završili bez isključenih Beka i Abubakara.

Nažalost, naš Duško Tošić se utopio u sivilo gostujuće ekipe, kojoj bi uteha moglo da bude treće mesto i plasman u Ligu Evrope u nastavku sezone.

Za to vreme, Benfika i Napoli su u Lisabonu vodili direktnu borbu za prvo mesto u grupi, a dobili su je Napolitanci rezultatom 2:1.

Neizvesnost je trajala do 60. minuta, kada je Kaljehon postigao vodeći gol za Napoli, a devetnaest minuta kasnije Mertens je rešio sve dileme i na ovoj utakmici i u ovoj grupi - 0:2.

Benfika je u 87. minutu golom Himeneza smanjila na 2:1, ali više od toga nije mogla.

A kakav rekord je u ovom meču postavio naš Ljubomir Fejsa pročitajte OVDE.

Tabela: Napoli 11, Benfika 8, Bešiktaš 7, Dinamo Kijev5.

Grupa C:

Barselona - Menhengladbah 4:0
Mančester Siti - Seltik 1:1

Bez mnogo uzbuđenja večeras u Grupi C, iako je Seltik uspeo da napravi iznenađenje na gostovanju Mančester Sitiju.

Tim iz Glazgova, poslednjeplasirani u grupi, poveo je već u četvrtom minutu golom Robertsa, da bi samo četiri minuta kasnije Ihenačo izjednačio na 1:1.

Za to vreme, Barsa je ''zgazila'' goste iz Menhengladbaha i ispratila ih sa četiri lopte u mreži.

Leo Mesi je postigao vodeći gol u 16. minutu, a drugo poluvreme obeležio je raspucani Arda Turan, koji je upisao het-trik u periodu od 50. do 67. minuta - 4:0!

Barsa je ovim trijumfom overila prvo mesto u grupi, Siti je drugi, a u Ligu Evrope ide Menhengladbah.

Tabela: Barselona 15, Mančester Siti 9, Menhengladbah 5, Seltik 3
.

Grupa D:
Bajern - Atletiko 1:0
PSV - Rostov 0:0

U Grupi D večeras i najmanje golova i najmanje neizvesnosti. Atletiko je još ranije obezbedio prvo mesto u grupi, pa mu ni večerašnji poraz od Bajerna u Minhenu nije pokvario plasman.

Gol odluke na ovoj utakmici postigao je Levandovski u prvom poluvremenu, za konačnih 1:0 u korist Bajerna.

Bavarci su, dakle kao drugoplasirani otišli u osminu finala, a u Ligu Evrope će trećeplasirani Rostov, koji je večeras igrao bez golova u Ajndhovenu protiv poslednjeplasiranog PSV-a.

Tabela: Atletiko 15, Bajern 12, Rostov 5, PSV 2 boda.

66 Komentara

El Pistolero
Wednesday, 07.12.2016
11:32

Niste napisali da je Alkaser upisao asistenciju. Bitna informacija.

No ®ules
00:29

PSZ se bruka, providno namesten mec. Arsenal u usponu, Siti u padu forme.Napoli za cast Serie A. I na kraju, šteta za Dinamo Kijev što su 4-ti.

Paris St. Germain
00:57

Ali,eto,niko od navijaca Arsenala nece cestitati sto ih je PSZ pustio na prvu poziciju.

P. S.
00:06

Ova prijateljska utakmica protiv Menhengladbaha je bila sjajna prilika da vidimo koliko su D. Suarez i naročito Paco Alcacer beznadežni slučajevi. Samo jedan izblokiran centaršut D. Suareza je bio pravi za Turana, jer da nije bio izblokiran završio bi gde i svi ostali. Najveće iznenađenje za mene je što se Arda Turan 3-4 puta uopšte našao na poziciji da uđe u šansu, potom što je šutirao iz tih šansi, a tek na kraju što je dao 3 gola, jer... najbolje je biti tako blizu a tako daleko od šesnaesterca, dodavati loptu saigračima do u besvest i uvaliti loptu Messiju ako ti se ukaže prilika, pa neka on gleda šta će sa njom (što je i bio lajtmotiv kompletnog tima Barse celo prvo poluvreme, sa izizetkom Inieste). Svi prolazi po bokovima nakon duplih pasova su sa idejom centaršuta na... pa i to na Messija, jer nema nikog drugog ko se kreće u šesnaestercu protivnika. Drugo poluvreme dosta bolje, ali i dalje daleko od dobrog ako se uzme u obzir kako je Menhengladbah igrao i koliko je slobodnog prostora ostavljao. Najubedljiviji je bio... rezultat.

BarsaSaMarsa10
00:13

Denis za svaki dobar potez,napravi 5 pogresnih xD...Ali i dalje mislim da je bolji od Gomesa jer bar pokusava da odigra unapred i dosta je brzi sa loptom.

P. S.
01:34

Uh... jeste bolji od Gomeša, svakako brži sa loptom, konkretniji i na kraju potpuno beskoristan kao i Gomeš. U defanzivi je Gomeš bolji, al' što ume da napravi glupe faulove... to ponekad nije realno. Organizovao bih trku Gomeša i Arde Turana na 100m, to bi bila atrakcija... :)

mIadenq
00:25

Nije mi se dalo da gledam, kontam da nisam puno propustio:D

johnterry26
00:06

PSG je u definitivno velikom padu , jedno vreme su se primakli cetvorci Barsa , Real, Atletiko , Bajern ali su sada koracima i koracima daleko...

00:24

Fali nam ekstra napadac koji bi zaista mogao da zameni Ibru,Kavani nije taj.

Thursday, 08.12.2016
10:23

Konacno neko da me razume.

johnterry26
23:41

Fenomenalan napadac ima sve ali bukvalno sve .. osim nazalost onog najbitnije .. finishing

lamps8
00:05

besiktas vise nikada nece imati ovakvu priliku,a psg nije namestio nego ih emeri unisti da su pametni bili pa ostavili blana.

00:27

Nije do trenera,ubedjen sam. Napadac je problem.Kavani masi previse zicera.Klajvert se nameracio da dovede Baku u januaru,nadam se da ce uspeti u tome.

00:59

Nije to merilo,pa i Legija je nekom zabila tri,cak i cetiri komada.

lamps8
00:50

kako nije primate 2 gola od ludogoreca kavani jeste izgubio osecaj za gol jedino krilo da bude

Lionel 10 BARCELONA
00:01

Kada nema Nejmara lagano se pobedjuje

LuisSuarezFB
Tuesday, 06.12.2016
23:59

Bice zanimljivo videti ko ce s kim igrati u narednoj rundi. Barsa je bas lepo igrala sa kombinovanim sastavom. Mislim da je ovo Gomezu najbolja utakmica do sada. Svi su bili dobri, od Mesija pa do Umtitija. Turan najbolji. Utakmica izmedju Bajerna i Atletika nije bila zanimljiva ali tu je Lewa. Grizman ne igra dobro ove sezone, ali popravice se.

00:10

Gomes je prespor,ovde je to prolazilo jer se Mehen branio na svojoj polovini tako da skoro nikada nije bio pod pritiskom + sto 90% pasova dodaje u nazad.D.Suarez na momente izgleda odlicno ,a na momente amaterski.Rafinja nevidljiv.... Slaba nam je veza totalno (Sve to prolazi protiv Mehena na Nou Camp-u al cim dodje neka organizovanija ekipa, na nekom slabijem terenu, bice mnogo problema)...

Igors Stepanovs
23:58

Odlicno za nas.Hvala Bugarima iako nisu ljudi...

Lecter
00:16

Bila bi steta samo da vam dodje Bajern a ne bih se iznenadio kakav je zrijeb poslednjih godina.

23:55

Slusajte vi mene?! Ako se zaista sastanu Bajern i Arsenal u osmini finala,onda racunajte da je ova utakmica u Parizu namestena. Ako ne bude tako,onda smo se propisno obrukali.

La bestia negra
00:08

Nema to nikakve veze sa namestanjem jednostavno ove sezone je PSZ ocajan

wertzuio
00:49

A Monpelje vas je bezveze pobjedio 3-0 ?

00:29

Slabo se postizu golovi,to je glavni i jedini problem.

Wengerizam
23:55

Samo da ne izvucemo Bayern ili Dortmund/Real. Postovanje naravno i za druge ekipe, ali ove bih definitvno voleo da izbegnemo.

Samo Barsa
23:54

Arda sjajan, on treba igrati umjesto Rakitica, koji je slaba tacka Barse ove sezone.

00:09

Arda treba da igra umesto Nejmara,taj cirkuzant prvo nek nauci da mu ovo nije Brazil gde moze da se glupira.

MANUTD
Sunday, 11.12.2016
14:10

Da, ti znas kako je u Brazilu. Nisi video dalje od Svilanjca verovatno lol

23:53

Posle 5 godina Arsenal je prvi u grupi. Alexis, sad dal je u formi ili je istina sto tvrdi da je na nivou Mesija i Ronalda videcemo na kraju sezone. Tri gola je on stvorio. Perez mnogo bolji sa Alexisom u napadu, pogotovo kad je Alexis na lopti. Xhaka-Ramsey-Ozil je po meni najbolji moguci vezni red Arsenal, milina za gledanje na centru terena.

VATRENI BAVARAC
23:50

dobro smo odigrali ,sad čekat ponediljak da vidimo ko će da s nama igra

CholoSimeone
23:49

lose smo igrali, bez obzira sto poraz nema nikakav znacaj mozemo mi mnogo bolje, bajern takodje debelo van forme ali taj jedan prekrsaj je napravio razliku

Gangula
23:48

Forza Napoli...

gunner11
23:47

Nemam reci ,odusevljan sam nasom igrom ,polako ali sigurno dizemo nasu staru formu .Svi su odigrali fenomenalno ,ali Xhaka ,Perez i Gibbs su me odusevili posebno .Perez je postigao svoj prvi het-trik za Arsenal ,nadam se da ce dobiti vecu minutazu .I takodje da se zahvalim sjajnom Ludogorecu ,zahvaljujuci njima prvi smo u grupi !

00:12

ja nisam shvatao sto Perez nije igrao i pre vise, covek je mastor, jeste malo mator, ali je vrhunski igrac. Stvori sansu i iskorisit je, pored njega to mogu samo ekstra popularni i svima dobro znani igraci.

15:35

e onda ok. Pratio sam ga u Deportivu i monstrum o digraca, prosle sezone, pa me iznenadilo sot niej igrao vise, stavio ga u Fantasy i vidim nista od njega.

gunner11
01:27

Bio je povredjen vreme pa zbog toga ,tek ce se on dobijati prilike

Everton FC
23:47

Mozete pricati sta hocete za Gibsa, ali on je u napadu bolji od Monreala duplo. Kada.Monreal dobije loptu u prostor on je prihvati, stane i baci igracu nazad, a Gibs ili protrci napred u prodor i sutne ili centrira

gunner11
00:16

Bi oje fenomenal veceras ,upisao je het-trik asistencija

Lecter
23:47

Turan odlican bas je dominirao,Vidal takodje fino odigrao.Lijepi pasovi Mesija i Inieste u pojedinim trenucima.Umtiti me odusevljava.Barsa nije stajala 90 minuta.

23:47

Nista posebno,vezni red (sem Inieste) i dalje dosta los,netacan,spor...