LŠ - Seltik lagano u Severnoj Irskoj

petak 14.07.2017.
20:13

U okviru drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, ekipa Brendana Rodžersa je danas uspela da savlada Linfild sa 2:0.

Epa/Peter Powell

Seltik nije napravio grešku kao njihov najveći rival u Škotskoj, Rendžers, koji je ispao u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope od Luksemburžana.

Danas je Seltik uspeo da savlada Linfild iz Severne Irske sa 2:0 u gostima, i da tako stigne nadomak plasmana u narednu fazu.

Tamo će ih, ukoliko eliminišu Linfild, čekati pobednik meča Rozenborg - Dandalk.

Hogi je doneo Seltiku prednost autogolom u 17. minutu, a samo 6 minuta kasnije bilo je 2:0, konačan rezultat postavio je Tom Rogič.

Seltik je uputio čak 28 šuteva ka golu protivnika, od toga 14 je išlo u okvir gola, za razliku od domaćina koji nije uputio niti jedan udarac u okvir gola Seltika.