Prema očekivanju, najubedljiviju pobedu u prvim mečevima trećeg kola Lige šampiona ostvario Real, a Juventus uz fenomenalnog Bufona i sa igračem manje slavio u Lionu. Šampion Premijer lige ne posustaje, a od srpskih internacionalaca istakli se Radović i '

Beta/AP Photo/Daniel Ochoa de Olza

Grupa E:

CSKA Moskva - Monako 1:1
Leverkuzen - Totenhem 0:0

U Moskvi, naš reprezentativac Zoran Tošić dao je veliki doprinos vođstvu ''Armejaca'' u 34. minutu susreta. On je odlično odradio posao na desnoj strani terena, potom šutirao u suprotni ugao, a golman gostiju Subašić je kratko odbio loptu na koju je natrčao Traore i prosledio je u mrežu - 1:0.

Tošić je na terenu proveo 75 minuta, a vođstvo njegove ekipe trajalo je dvanaest minuta duže, kada je Bernardo Silva savladao Akinfejeva, koji je jedan pokušaj zaustavio, ali ne i drugi i 'Kneževi'' su izjednačili - 1:1.

U Leverkuzenu, gosti iz Londona su imali više prilika u prvom poluvremenu, domaćin je bio opasniji u nastavku.

Večerašnje golove možete da vidite OVDE.

Grupa F:
Sporting - Dortmund 1:2
Real - Legija 5:1

Efikasni mečevi u Grupi F, baš kako se i očekivalo. U Madridu se na vodeči gol Reala čekalo 16 minuta, kada je Garet Bejl savladao golmana gostiju Malarža, da bi samo četiri minuta kasnije Jodlovjec postigao autogol posle pokušaja Marsela.

A onda, već u narednom minutu, Miroslav Radović je na drugoj strani pokazao svoje prave kvalitete. On je najpre iznudio jedanaesterac za Legiju posle odličnog drublinga na levoj strani i prekršaja Danila, a onda preuzeo odgovornost i preciznim udarcem savladao nemoćnog Navasa - 2:1!

To nije bilo sve u prvom poluvremenu, pošto je u 37. minutu Ronaldo asistirao Asensiju, a ovaj pogodio za 3:1 u korist Madriđana.

Mnogi su očekivali da će se Kristijano Ronaldo ''raspucati'' u nastavku, očekivao je to i on sam, pa je kako je meč odmicao, bila sve primetnija nervoza kod prve zvezde Reala.

Ni četvrti gol Madriđana nije bio njegovo delo. Igrao se 68. minut kada je Morata lepo probio po levoj strani, onda još bolje centrirao za Vaskeza koji snažnim i preciznim udarcem pogađa za 4:1.

A kada mu već nije išlo u ulozi strelca, Ronaldo je u 84. minutu upisao još jednu asistenciju, ovoga puta za Moratu, koji se pobrinuo za ''petardu'' - 5:1.

Golovi iz Madrida OVDE.

Imao je Ronaldo u finišu meča i najbolju priliku za pogodak, snažno je šutirao pod prečku, ali je golman Legije fenomenalno reagovao i sprečio šesti pogodak Madriđana.

ronaldo

U Lisabonu, naš Lazar Marković je bio starter u ekipi Sportinga, ali su gosti iz Dortmunda već u prvom poluvremenu završili veliki posao. Obamejang je u devetom minutu doveo goste u vođstvo, a njihovu prednost duplirao je Vajgl u finišu prvog poluvremena.

Marković je teren napustio u 65. minutu i tek što je srpski reprezentativac izašao iz igre, njegov tim je uspeo da postigne gol. Iznudili su domaći indirektan udarac u tim trenucima, potom su ga odlično i izveli, a strelac je bio Bruno Cezar - 1:2.

Grupa G:
Lester - Kopenhagen 1:0
Klub Briž - Porto 1:2

Senzacionalnom šampionu Premijer lige, ekipi Lestera, za sada izvanredno ide u debitantskoj sezoni u Ligi šampiona. Posle dve startne pobede nad Portom i Brižom, večeras su ''Lisice'' pred svojim navijačima povele protiv Kopenhagena sa 1:0 u 40. minutu pogotkom Mareza.

Naš repezentativac Andrija Pavlović nije bio među starterima u gostujućoj ekipi.

U Belgiji rano vođstvo domaćina, koji su poveli već u 12. minutu pogotkom Fosena, a bod Portugalcima doneo je Lajun, lepim golom u 68. minutu susreta - 1:1.

I kada se očekivalo da će ovim rezultatom biti završen meč u Belgiji, gosti su u poslednjim sekundama iznudili jedanaesterac koji je u pobedonosni gol sa bele tačke pretvorio Andre Silva - 1:2!

Grupa H:
Dinamo Zagreb - Sevilja 0:1
Lion - Juventus 0:1

U Lionu nije bilo golova u prvom poluvremenu, ali su domaći imali idealnu priliku za vođstvo u 34. minutu, kada je Bonući skrivio jedanaesterac. Loptu je na belu tačku stavio Lakazet, šutirao je u donji levi ugao Bufonovog gola, ali ga je legendarni čuvar mreže lako pročitao i zaustavio taj udarac.

Novi problem za Juventus dogodio se u 54. minutu, kada je Lemina zbog drugog žutog kartona morao u svlačionicu, a gosti ostali sa igračem manje na terenu.

A onda, 71. minut meča i još jedna Bufonova bravura! Čudesni golman Juventusa je zaustavio pokušaj Toliza sa samo par metara od gola i još jednom sprečio ''sigurno'' vođstvo Liona.

I kako to obično biva, posle propuštenih velikih prilika usledila je kazna na drugoj strani. Ovoga puta režirao ju je Huan Kvardado, koji je posle solo prodora po desnoj strani, snažno i precizno šutirao iskosa i poslao loptu u Lopezovu mrežu - 0:1.

Kvadradov gol OVDE.

Za to vreme u Zagrebu, Sevilja je do vođstva stigla u 37. minutu, kada je Nasri zatresao mrežu ''Modrih'', a promašaj večeri u Ligi šampiona videli smo u 59. minutu, kada je Vijeto bio potpuno sam ispred golmana Dinama, ali je sa samo part metara od gola, neometan, šutirao pored stative.