LŠ - Radović sprečio bruku Legije, minimalac Steaue

sreda 16.07.2014.
22:40

Srpski internacionalac Miroslav Radović sprečio je bruku golom koji je postigao u nadoknadi vremena prvog meča drugog kola kvalifikacija za LŠ koji je Legija večeras igrala na svom terenu protiv irskog šampiona.

legia.com
legia.com

Tačka na prve mečeve drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona stavljena je u Varšavi gde je šampion Poljske umalo doživeo bruku.

Tim za koji nastupa naš Miroslav Radović remizirao je sa šampionom Republike Irske, ekipom Sent Patriksa, rezultatom 1:1 (0:1), a upravo je bivši fudbaler Partizana golom u nadoknadi vremena doneo Legiji remi.

Legiju je večeras umalo srušio napadač gostiju Fagan, golom u 38. minutu susreta ali je Sent Patriks ostao bez mnogo povoljnijeg rezultata usled gola koji je Mire Radović postigao u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Utakmici u Varšavi prethodila je tragedija jer je jedan od gostujućih navijača nastradao pre početka utakmice.

Za navijače Partizana značajan bi mogao da bude podatak da Gruzin Valdimir Dvališvili nije bio u protokolu za večerašnji meč što bi moglo da ukaže na to da Poljaci nisu želeli da pokvare transfer iskusnog napadača u klub iz Humske što bi se svakako dogodilo da je Lado nastupio za Legiju.

Težak posao u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona večeras je imao i nekadašnji šampion Evrope, ekipa Steaue, koja je kao gost savladala norveški Stromsgodest sa minimalnih 0:1.

Rezultati svih utakmica 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona:

utorak
Valeta (Malta) - Karabah Agdam (Azerbejdžan) 0:1 (0:1) (18' Čumbinjo)
Slovan (Slovačka) - TNS (Vels) 1:0 (0:0) (52' Cikoš)
BATE Borisov (Belorusija) - Skenderbeg (Albanija) 0:0
Šerif (Moldavija) - Sutjeska (Crna Gora) 2:0 (0:0) (71' Murešan, 87' Isa)
Zrinjski (BiH) - Maribor (Slovenija) 0:0
Santa Koloma (Andora) - Makabi Tel Aviv 0:1 (0:0) (64' Prica)
Rabotnički (Makedonija) - Helsinki (Finska) 0:0
Kliftonvil (Severna Irska) - Debrecin (Mađarska) 0:0
Dinamo Zagreb (Hrvatska) - Žalgiris (Litvanija) 2:0 (0:0) (58' Sudani, 70' Antolić)
Partizan (Srbija) - HB Toršavn (Farska Ostrva) 3:0 (1:0) (14' i 64' Lazović, 71' Škuletić)
Sparta Prag (Češka) - Levadija (Estonija) 7:0 (3:0) (22', 44', 45+4', 57 i 60' Lafata, 55' Tipurić ag., 84' Prikril)
Rejkjavik (Island) - Seltik (Škotska) 0:1 (0:0) (84' MekGregor)

sreda
Dinamo Tbilisi (Gruzija) - Aktobe (Kazahstan) 0:1 0:0 (51' Neko)
Ludogorec (Bugarska) - Dudelanž (Luksemburg) 4:0 (2:0) (35' Abalo, 43' Bezjak, 65' Abel, 68' Espinjo)
Malme (Švedska) - Ventspils (Letonija) 0:0
Stromsgodest (Norveška) - Steaua (Rumunija) 0:1 (0:0) (49' Inaču)
Legija (Poljska) - St. Patriks (Irska) 1:1 (0:1) (90+2' Radović/38' Fagan)