LŠ - Ludilo u Brižu završeno bez pobednika

Autor: Boban Filipović
sreda 26.07.2017.
22:57

Najuzbudljiviju utakmicu u trećoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona odigrali su vicešampion Belgije i vicešampion Turske.

ibfk.com.tr
ibfk.com.tr

Zavesa na prvu rundu treće faze kvalifikacija za najelitnije fudbalsko takmičenje u Evrtopi  spuštena je u Brižu, gde istoimeni klub ugostio istanbulski Bašakšehir.

Belgijanci su poveli već u šestom minutu preko Bonaventura, deset minuta kasniej Densvil je duplirao prednost i pri rezultatu 2:0 se otišlo na veliki odmor.

Međutim, u nastavku gosti uspevaju da preokrenu rezultat u rasponu od 15 minuta.

Prvo je Mosoro smanjio na 2:1 u 59. minutu, pet minuta kasniej poravnava Elija, a u 74. minutu Mosoro ponovo pogađa za 2:3.

Ipak, uzbuđenjima tu nije bio kraj.

Pet minuta posle treće gola gostiju sa Bosfora Densvil svojim drugim golom poravnava na 3:3.

Do kraja nije više bilo promena, a iako nose sjajan rezultat iz Belgije pred revanš, Turci imaju više razloga da žale jer su imali tri puta više udaraca ka golu rivala.