LŠ (kvalifikacije) - Zenit u 88. minutu do plej-ofa!

sreda 06.08.2014.
20:01

Iako se suočila sa minusom od jednog gola iz prve utakmice, ekipa Zenita je uspela da se plasira u poslednje kolo kvalifikacija za LŠ.

Beta/AP Photo/Frank Augstein

AEL Limasol je imao solidnu prednost iz prvog meča, pobedili su bez primljenog gola, bilo je 1:0, ali je ipak sve bilo u rukama Zenita.

Mučila se ekipa iz Sankt Petersburga u oba meča, realizacija im uopšte nije bila na nivou iz Premijer lige Rusije, ali su nekako na kraju izvukli živu glavu.

Nakon prvog poluvremena rezultat je bio 0:0, a glavobolja navijača se nastavila nakon loše partije u prvom meču. Ipak, crveni karton koji je dobio igrač AEL-a, Danijelzinjo, ostavio je prostora za napad ekipi Zenita.

Ekipa Viljaša Boaša je postigla prvi gol u 55. minutu, strelac je bio Rondon, a do kraja meča ekipa AEL-a je morala da se suoči sa pravom opsadom gola, da bi u 88. minutu Dani na assitenciju igrača utakmice, Rondona, postigao gol koji je bio vredan pobede.

Kasnije je AEL krenuo na sve ili ništa, da bi Keržakov iz penala postavio konačan rezultat u 2. minutu nadoknade.