sreda 19.04.2017.
22:42

Fudbaleri Monaka priključili su se gradskim rivalima iz Madrida i italijanskom Juventusu u polufinalu Lige šampiona, pošto su i u revanš susretu sa Borusijom upisali pobedu.

Epa/Sebastien Nogier

Spisak učesnika polufinala ovosezonskog izdanja Lige šampiona kompletirali su fudbaleri Monaka koji su u dvomeču sa Borusijom iz Dortmunda slavili ukupnim rezultatom 6:3.

Revanš utakmica u 'Kneževini' završena je trijumfom domaćina rezultatom 3:1 (2:0) što je Monaku omogućilo da posle trinaest godina ponovo izbori plasman među četiri najbolja kluba u Evropi.

Utakmica na stadionu "Luj II" počela je sa pet minuta zakašnjena zbog toga što su gosti kasnili u dolasku. Više o tome mogli ste da pročitate OVDE!

Već na samom startu susreta Monako je nagovestio u kom će smeru ići utakmica, pošto je posle samo tri minuta Kilijan Mbape zatresao mrežu "Milionera" i doveo domaće u prednost.

Šesnaesti pogodak na poslednjih šesnaest utakmica kojim je Kilijan Mbape ispisao istoriju Lige šampiona, pao je posle nepuna tri minuta, a nakon šuta Medija i slabe intervencije Romana Burkija. Golman gostujućeg tima odbio je loptu ispred sebe, a Kilijan Mbape se našao na pravom mestu i preciznim udarcem smestio loptu u mrežu.

Borusija je posle deset minuta igre stigla do prve sjajne prilike, ali je Marko Rojs iz povoljne pozicije šutirao pravo u dobro postavljenog Danijela Subašića.

Najbliži golu u prvom poluvremenu gosti su bili u 14. minutu. Nuri Sahin je izveo slobodan udarac sa desne strane, odlično "zavio" loptu ali je stativa spasla Monako.

Samo tri minuta nakon opisane situacije Monako uspeva da duplira prednost. Jedan od mnogobrojnih prodora po krilima završen je preciznim centaršutem Tomasa Lemara koji u gol pretvara Radamel Falkao.

"El Tigre" je tako svoj jubilrani 50. nastup u evropskim takmičenjima krunisao 45. golom!

Praktično je u tom momentu bilo rešeno pitanje pobednika ovog dvomeča. Tomas Tuhel je promašio sa formacijom i izborom igrača u revanšu, dao je Monaku mnogo prostora po krilima, a domaći su to iskoristili na najbolji mogući način i u ranoj fazi večerašnje utakmice otklonili sve dileme oko toga ko ide u polufinale.

Drugo poluvreme počelo je ranim golom Borusije iz Dortmunda. Marko Rojs je samo dovršio sjajnu akciju Osmana Dembelea i donekle vratio nadu "Milionerima" da mogu do čuda.

Bilo je ipak jasno da gosti ne mogu do preokreta iako su svim silama krenuli napred i ostavili mnogo prostora fudbalerima Monaka da iz kontranapada ugroze Romana Burkija.

U nekoliko navrata "Kneževi" su propuštali dobre prilike ali je rezervista Valeri Žermen, samo nekoliko trenutaka posle ulaska na teren, iskoristio pas Tomasa Lemara i postavio konačnih 3:1.

Monako je na taj način ponovio uspehe iz sezona 93/94, 97/98 i 03/04 pošto se plasirao u polufinale Lige šampiona, pa će posle trinaest godina ponovo imati šansu da se domogne finala.