"Lord" za prvi trofej "Vukova" u sezoni!

Autor: Lazar Mitrović
subota 01.08.2015.
22:40

Niklas Bendtner prvo je postigao izjednačujući gol, a onda i sa penala doneo trofej.

BETA/AP Photo/Michael Probst

Volfsburg je osvajač Superkupa Nemačke.

Na Folksvagen Areni odigran je meč finala Super kupa Nemačke između Volfsburga i Bajerna iz Minhena.

Ovo je uvertira za novu sezonu Bundeslige, a Bavarci su prošle godine loše počeli kada su izgubili od Borusije iz dortmunda rezultatom 4-1.

Prvu priliku imao je Bajern već u drugom minutu meča. Daglas Kosta je sjajno pobegao odbrani volfsburga, prosledio Levandovskom koji je dodao Ćabiju Alonsu, ali  Španac nije uspeo da postigne pogodak.

Nakon toga Perišić je pokušavao da ugrozi gol Bajerna. U 9. minutu beležimo sjajno istrčavanje golmana Manuela Nojera, po čemu je već prepoznatljiv u svetu fudbala.

22. minut, hrvatski reprezentativac Ivan Perišić uputio je udarac iz voleja i malo je falilo da dovede "Vukove" u vođstvo.

26. minut velika šansa za Bajern koju nije upeo da realizuje Daglas Kosta nakon dodavanja Roberta Levandovskog.

42. minut i kolosalna šansa za De Brujnea, ali je promašio prazan gol.

Na poluvreme se otišlo sa nerešenim rezultatom 0-0.

49. minut i kazna za promašaj, nakon greške odbrane Volfsburga najbolje se snašao Arjen Roben i postigao vodeći gol.

53. minut šansa za De Brujnea ali je Nojer odbranio.

58. minut šansa za Dosta, ali bez gola.

Trener Vukova Heking osvežava ekipu i ubacuje Maksa Kruzea i Niklasa Bentnera umesto Perišića i Basa Dosta.

74. minut i u igru ulazi Arturo Vidal umesto Tijaga Alkantare.

Vijerinja je u 80. minutu imao sjajan udarac iz daljine ali nije postigao gol.

89. minutu i goooool. Niklas Bentner postiže gol za Vukove.

Na penalima Ćabi Alonso je promašio u drugoj seriji, dok su svi fudbaleri Volfsburga bili precizni. Niklas Bentener je doneo pobedu sa 5. serije.