17:02

"Viola" preskočila Napoli. Atalanta sigurna, Kjevo dobar na jugu, Veroni ne ide ni sa novim trenerom!

BETA/AP Photo/Felice Calabro'

Udineze je mučio Fiorentinu, iako su "Ljubičasti" rano poveli. Proradila je hrvatska veza, Badelj je šutirao, neizbežni Nikola Kalinić zahvatio loptu koja je završila u mreži Karnezisa.

Nakon toga su gosti preko Lodija pogodili stativu, oba tima su imala svoje prilike, gosti su pokazali da nisu bez razloga u dobroj seriji rezultata.

U drugom delu stvari su razrešene posle penala za "Ljubičaste", Iličić je trećim golom u sezoni duplirao prednost domaćina.

U samom finišu posle prekida Gonzalo Rodrigez postavlja konačnih 3:0, Fiorentina je preskočila Napoli i prišla lideru Interu na bod.

U Veroni je debitovao na klupi Del Neri, gost je bio Empoli. Domaćin je imao tri dobre šanse, igrali su bolje nego u prethodnim utakmicama, ali je Poljak Skorupski bio odličan.

U drugom poluvremenu ipak Empoli stiže do prednosti, Košta je sa ivice kaznenog prostora pogodio za vođstvo gostiju.

I nakon toga su se nastavile prilike za Veronu, Toni je mogao da izjednači rezultat, ali žuto-plavima ništa ne polazi za rukom ove sezone.

Atalanta je lako stigla do prednosti protiv Palerma. Prvo je "Tenk" Denis načeo bivši klub, da bi posle kornera Nikolo Kerubin glavom povećao na 2:0.

Iako su u drugom poluvremenu ostali sa igračem manje, bez isključenog Miljaća, "Bergamaski" su preko Holanđanina Rona postigli i treći gol i priveli meč kraju.

Na "Matuzi" dosada u prvom poluvremenu u duelu Frozinonea i Kjeva, ali je u nastavku bilo nešto više uzbuđenja. Lacijali su bili blizu vođstva kada je Paganin pogodio prečku, na drugoj strani je probao naš Radovanović.

Meč je rešen u samom finišu, penal za Kjevo, srušen je Međorini, Veronezi odnose bodove sa juga, strelac je sa bele tačke bio Paloski. U nadoknadi još jedna lopta u mreži Lealija, isključen je igrač gostiju Pepe, ali to nije smetalo "Magarcima" da postignu još jedan gol i potvrde dragocenu pobedu.

U prvom meču dana je Napoli poražen u Bolonji, izveštaj možete pročitati ovde.

Golove sa popodnevnih mečeva možete videti ovde.