nedelja 09.11.2014.
22:40

Roma je rutinski pobedila Torino, dok je Inter imao dosta problema sa Veronom koja na kraju kući nosi jedan bod. Macariju se smeši otkaz... Povratak Strotmana na teren.

Beta/AP Photo/Riccardo De Luca

Torino je bio podređeni tim u meču sa Romom, tako da domaćoj ekipi nije bio problem da zabeleži novu pobedu i da slavi u ovom meču sa 3:0.

Torosidis je na asistenciju legendarnog Frančeska Totija pogodio u ranoj fazi meča, bio je to dobar oštar centaršut koji je Grk iskoristio i rutinski poslao loptu u mrežu.

U 27. minutu nova radost za navijače Rome, Pjanić upošljava Keitu, ovaj postiže gol za 2:0 i stavlja do znanja gostima da se neće dobro provesti na ovom izletu u Rimu.

Do kraja meča, Adem Ljajić postiže fenomenalan gol kojim potvrđuje pobedu Rome.

U 84. minutu ovacije publike na stadionu u Rimu, Kevin Strotman se vratio na teren i odigrao je ostatak meča do kraja. Osam meseci nije igrao.

Drugi meč je bio dosta neizvesniji, Inter je gubio od Verone golom Luke Tonija, ali je sjajni Ikardi sa dva gola preokrenuo rezultat u korist Intera.

Jedan od ključnih momenata desio se u 51. minutu kada je Gari Medel dobio crveni karton. Loptu je primio fudbaler Verone, šutirao ka golu Intera, Čileanac se postavio tako da je rukom sprečio udarac u kaznenom prostoru, a sudija mu je tom prilikom pokazao crveni karton.

Bilo je 2:1 u tom trenutku za Inter, imali su fudbaleri milanskog tima igrača manje, gosti penal. Ipak, sjajni Samir Handanović je uspeo da spreči udarac Luke Tonija i da potvrdi dominaciju familije Handanović kada su kazneni udarci u pitanju ove nedelje.

Ipak, do samog kraja meča Inter nije izdržao, Lopez je postigao gol pred sam kraj i tako odneo jedan bod u Veronu. Neverovatan je to bio napad gostiju, Lopezu je asistirao Havijer Saviola, a ovaj je topovskim udarcem savladao Handanovića.

Videćemo hoće li Valter Macari ostati na klupi, šanse su male...