Liverpul u kombinovanom sastavu razbio Stouk!

nedelja 10.04.2016.
18:50

Fudbaleri Liverpula pobedili su na svom Enfildu ekipu Stouka rezultatom 4:1 (2:1) u 32. kolu Premijer lige.

Beta/Martin Rickett/PA via AP

Trener Jirgen Klop izveo je kombinovani sastav pošto čuva svoje najbolje igrače za revanš četvrtfinala Lige Evrope sa Borusijom Dortmund. Na poštedi su bili Lovren, Lalana, Čan, Kutinjo i Origi, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu i postigao dva gola.

Mrežu Stouka načeo je Moreno već u osmom minutu snažnim udarcem sa 25 metara. Ipak, u 22. minutu Krkić je iskoristio asistenciju Šaćirija i izjednačio na 1:1.

U 32. minutu Stardiž je glavom ponovo doneo prednost Liverpulu i rezultatom 2:1 otišlo se na odmor.

Origi je na teren ušao na poluvremenu i potpuno dokrajčio gostujući tim. Već u 50. minutu našao se na pravom mestu i pogodio glavom posle centaršuta Milnera, da bi u 65. iskosa sa desne strane pogodio dalji ugao za nedostižnih 4:1.

Klop je odlučio da šansu pruži i Lalani i Lukasu Leivi, a izašao je Firmino koji se tek oporavio od povrede.

Do kraja utakmice, nije bilo promene rezultata pa je Liverpul preskočio Stouk na tabeli i zauzeo osmo mesto sa 48 bodova, dva manje od Sautemtona, ali i sa dva meča manje od tima Ronalda Kumana.

23:11

Е да су играли више мечева овако добро, можда би се и борили за ЛШ.

Stari
22:24

Izgleda da je Henderson povredom pojačao ekipu.

Red or Dead
20:35

Bring on Dortmund!

CZYNWA
19:51

Fenomenalno. Sta reci, kakvu posluku porati ?

Jac YNWA
19:31

Fino zagrevanje pred spektakl na Enfidlu.

(anti)talentovan lik
19:31

Ono kad igra tece mnogo bolje sa Alenom i malim Stjuartom u sredini nego sa kapitenom tima... Mnogo mi se svidja sto je igrao kombinovani sastav (pogotovo sto je Stjuart 1. put bio starter u PL), Alen ove sezone, nazalost, bog i batina za Hendersona. Odbrana odlicna kada uzmemo u obzir da su to bila 2 stopera koji su trenutno rezerve. Iako je liga iskreno propala za nas sto se tice ove sezone, uvijek je lijepo pobijediti sa 2+ gola razlike (a to se bas dosta puta desavalo ove sezone, zbog cega mi je i drago). O, i da, umalo da zaboravim, Oridji je potpuno netalentovan igrac koji je 50 klasa ispod Marsijala.

Kralj Stiven
19:44

I Darmijan klasa za Klajna,Depaj buduca ZL Firmino prosek.Oduvek su bili najveci strucnjaci pojedinci iz njihovog tabora.

21:10

Slazem se,on je polu amater,zna se gde igraju igracine i buduci dobitnici ZL :D

20:53

Ne vrijedjaj prosjecne igrace govoreci da je Firmino jedan od njih!!1!1 :D

Dača
19:56

Nemoj tako, Depaj je igračina i velika zvezda svetskog fudbala. Na menadžeru...

äxwell
19:22

Iskreno, krivo mi je za onaj poraz protiv Sotona kada smo imali 2-0...Da smo to uspjeli privesti kraju bili bi tik iza Sitija i sa velikim sansama za 4to mjesto. Danas je pobjedila svjezina i zelja nekih igraca za dokazivanje..Sjajna uvertira za duel protiv Dormunda.

tony zahirovic1234
20:33

4-1 Stouka razbit, svaka cast...

MANUTD
Tuesday, 12.04.2016
03:19

Nostradamus? Kako znas da nece biti trofeja za Junajted u buducnosti? Pa vi liverpulovci ste komedija, konstantno gledate u buducnost. Vi trenutno niste ispred nas i to se gleda, to sta ce biti ako bude su price koje gaje jos samo simpatizeri prosecnih klubova.

20:57

A pazi ko su nam bili starteri, Minjole-Klajn-Skrtel-Kolo Ture (oba stopera nisu prva postava ove sezone)-Moreno-Stjuart (prvi start u PL, kao i Odzo cini mi se)-Alen-Milner-Odzo-Firmino (tek se oporavio od povrede)-Staridz, jos je mali Oridji izdominirao u 2. poluvremenu :)

Chella_ynwa
19:19

Sledece sezone gazimo jos jace. Kad se dovedu pojacanja i sve to ukombinuje na pripremama. Jedva cekam :)

Gorčilo
19:51

Za sledeću sezonu potrebno nam je 5-6 novih igrača da bi bili konkurenti za titulu. Klop zna svoj posao i bićemo bum naredne sezone u to sam i više nego ubeđen.

20:58

Samo da ih na pocetku prelaznog roka dovede i uigra.

xman
19:06

Odigrali smo dosta dobro,Origi ponovo odusevljava, mogao je lako i do treceg gola, napravice Klop od njega top napadaca..sad svim snagama na Dortmund. YNWA

Emre Can
20:21

Origi je visok i snazan, a opet je je atleta, brz, dosta dobar dribler, pokretljiv, moze i sa krila da deluje. Plus odlicno takticki deluje, igra presing, krece se.. tehnika na jako dobrom nivou, ima gomilu golova sa distance.. tako da se slazem. Sa godinama i treningom verujem da ce postati i hladnokrvan realizator.

RamboBabaManUtd
13:58

Origi jedan od retkih DOBRIH poteza Brendana Rodzersa, mali ce da bude ubica napadac. Iskreno!

Paisley is back
19:04

Samo da pozdravim navijače mančestera, i da kažem da uživam u fudbalu na Vajt Hart Lejnu :) Origi > mrčijal

Emre Can
20:18

Origi je ogroman talenat, nije slucajno istisnuo Lukakua iz postave na SP...Nista gori igrac od Marsijala zasigurno..

MANUTD
23:36

Pozdrav i tebi. Koji ste na tabeli?

Gorčilo
19:00

Sa ovako kombinovanim sastavom pobediti ubedljivo i lako Stouk je za pohvalu. Manje više su me svi oduševili. Velški Pirlo dirigovao na sredini.:) Najbitnije osim ove pobede je to što su danas odmarali ključni igrači poput Čana, Sakoa, Kutinja, pa i Lalane, Oriđija i Firmina koji su igrali 45-60 minuta. Sledi najbitniji meč Liverpula ove sezone i to protiv budućeg vicešampiona Nemačke Borusije iz Dortmunda. Biće to spektakl za fudbalske gurmane. Nadam se prolasku, posle čega bi put ka trofeju LE bio otvoren.