subota 23.09.2017.
20:24

Liverpul konačno pobedio, iako je strepio do samog kraja.

Mike Egerton/PA via AP

Fudbaleri Liverpula pobedili su u gostima ekipu Lestera rezultatom 3:2 (2:1) u šestom kolu Premijer lige.

U ludačkoj utakmici, Liverpul je imao dva puta po dva gola prednosti, pogađali su Salah, Kutinjo i Henderson, dok su Lester u životu održavali Okazaki i Vardi, koji je na kraju bio i tragičar pošto je promašio penal za 3:3.

Liverpul je na krilima čudesnog Filipea Kutinja brzo je došao do vođstva od 2:0, a te pogotke pogledajte OVDE.

Kutinjo je najpre u 16. minutu maestralno pronašao Salaha koji je glavom savladao Šmajhela, a potom je usledila prava magija Brazilca u 23. minutu iz slobodnog udarca za 0:2.

Kada se činilo da će Liverpul na pauzu da ode sa lagodna dva gola prednosti, usledila je nova slaba reakcije odbrane posle prekida, a na pravom mestu našao se Okazaki i u poslednjim trenucima prvog poluvremena smanjio je na 1:2.

Ludnica se nastavila i u drugom poluvremenu, Liverpul je bio opasniji i zasluženo je došao ponovo do dva gola prednosti.

Posle jedne kontre, Staridž je proigrao Hendersona, a ovaj iskusno prevario svog čuvara i matirao Šmajhela za 2:3.

Međutim, ni tada nije bilo gotovo, naprotiv, usledilo je još više uzbuđenja. Samo minut posle gola Hendersona, Vardi se našao na pravom mestu i u 69. minutu smanjio je na 2:3.

Već u 72. minutu isti igrač je imao šansu da donese izjednačenje, ali je promašio udarac sa 11 metara. Prethodno je Minjole nespretno oborio Vardija, sudija je pokazao na belu tačku. Najbolji strelac Lestera je opet šutirao po sredini gola, ali je Minjole pratio prethodne penale Vardija i pročitao je njegovu nameru.

Lester je krenuo u finišu na sve ili ništa, mendžer Šekspir je u igru uveo i Slimanija i Ihenaća, dok je Klop odgovorio sa Čemberlenom i Milnerom, ali do kraja nije bilo promene rezultata.

65 Komentara

äxwell
Sunday, 24.09.2017
07:38

Ono kad pobjedu Livepula najvise komentarisu navijaci MU!

ViniciusJR
01:35

Ovaj Liverpul ne dolazi GG3+ jedino kad ga ja stavim na tiket.

YNWA BEST
Saturday, 23.09.2017
23:57

Nista bolji, da smo pobedili 3:1 ili 3:0 onda bi trebali svi navijaci liverpula da slave, ovako nisam zadovoljan sve dok ne razbijemo neku ekipu da li bio to Swansea,Bormut,Brighton !! Nadam se da cemo napokon pobediti neku veliku ekipu poput Chelsija,Sitija,Junajteda,Spursa...

theDarkKnightRises
21:59

E mnogo se nadas prvo treba da postanete veliki club pa.onda da pobedjujete velike.klubove.To je isto Kao sanderlend da zeli da.razbije MU,Chelsea ili Arsenal.GGMU!!!

YNWA BEST
23:19

Mi se mozemo takmiciti sa Chelsijem,Sitijem,Junajtedom ali trenutno smo u neku krizu ako mogu tako da kazem, problem je odbrana a i napad nemoze dati iz 26 suta to je bila statistika protiv Burnlija recimo..

ADIS-M-UNTD
23:23

Liverpul stvarno ima.losu odbranu naj losiju od svih pretendenata za sam vrh.. ne moze ovako dugo a i nece moci igrati sa top timovima na gol vise.. vidjelo se protiv sitija a ako bude odbrana na ovom nivou i protiv junajteda crno im se pise.. stvarno ne vidim kako ova odbrana moze zaustaviti lukakua ,marsijala i rashworda koji su strahoviti brzi i tehnicki potkovani.

16:06

Ali.isto tako ako bude ovako odbrana liverpula igrala ko protiv lestera mogu doboti isto toliko golova...kad god uspiju igraci junajteda ostaviti Marsijala i Rashworda da ide na matipa i lovrena 1:1 biti ce opasno po liverpul.. kako ce Mou igrati protiv njih ne znam ali predpostavljam na kontre.

LiverBird1987
07:54

I onda dodje taj silan Junajted sa Murinjom i igrate bunker na Anfildu

daka bar
22:41

napokon sam pomislio posle drugog gola hvala bogu evo jedna mirna utakmica, ali...... opet bensendini....

Rasel Krou
21:35

Cudi me da ga Lester nije zabio u nadoknadi, ipak igraju protiv Luzerpula, odbrane na cijem su celu Lovren i Matip, dvije kante i sa Klopom prevarom na klupi.

22:20

Matip uopste nije los, za razliku od lose forme Lovrena. Zato se vec sprema zamena.

Savoa
16:41

Matip je u top 5;stopera premijer lige, problem je sto Liverpul kao ekipa ne zna da se brani.

Rasel Krou
03:17

Nije los za Bundesligu ali za PL jeste

21:32

Tko u napad Liverpoola? Daniel Sturridge, Sadio Mané, Firmino, Coutinho, Salah, Lallana, Ings, Chamberlain, Solanke? Ja bih trojac Sturridge lijevo, Coutinho desno i špicaa Mane.

scofield
22:29

Sve si promasio pozicije. Niti je staridz igrao levo krilo niti mane spica niti kutinjo desno krilo. Sedi jedan

_Goran_
22:45

Sturridge mora spica da igra, nista drugo.

21:06

Minjole uprska pa popravi. Desni bek ne postoji kod nas, jedva čekam Klajna. Sudija katastrofa!

22:22

Ja bi pre rekao da je Junajted imao srece sto nije primio gol protiv Sotona ;)

Adnan
00:08

Ne ne to je dobra odbrana.

Скаузерлија
20:45

Ливерпул слави Мињолеа?! Катастрофална партија Мињолеа. Да се ја питам Мињоле би био трећи голман после Каријуса као другог и Ворда као првог. Исто катастрофална партија Ловрена код кога самопоуздање не постоји ни у траговима. Треба му дати да шутира неки пенал чисто колико да се пробуди мало јер га неће ни гол из игре. Има све предиспозиције да буде надпросечан штопер ако изузмео проблем са психом. Остали - просек. Чекамо повратак Манеа и да се напокон Ливерпул игра фудбала у 4-2-3-1 формацији.

AstorRed
20:39

Eh ta odbrana :)

Mirsoxc
20:38

ruka emre čana, čist penal, FA srami se!

malialejandro4LFC
08:30

Nepostojeci penal,Minjole dotakao prvo loptu,tako da,sve u svemu jedan penal je u redu.

The Real Man
20:37

Ali sudjenje ljudi moji, pa sudije u nasoj ligi su bolje. Pre penala za Lester faul nad Salahom, posle penala odmah jos jedan cist penal za Lester!! I jos nesto, mislim da sudija ne bi pogresio da nije svirao penal za Lester jer je Minjole prvi stigao do lopte i zakacio je, e sad vrlo malo i verovatno je zbog toga bio penal. Nekoliko lose sviranih ofsajda, ma katastrofa sudjenje!

_mladen_
22:30

Kakav crni cist penal za Lester? Dzanova ruka ne moze biti bliza telu, jedino da je otkine i baci. Ispade sad svako napucavanje igraca u ruku je penal, njemu je ruka bila u prirodnom polozaju tako da nema ni p od penala.

12:47

Svirao bi penal 100 posto da nisu promasili pre toga penal. Ne svira se kad igrac nema vremena da je pomeri, tj. kad je igrac koji ga pogodi u ruku preblizu.

08:31

Nije Minjole napravio penal,prvo je loptu zakacio,zato Dzanova ruka cist penal.

Kibox
20:34

Neverovatna stvar je da Liverpul i dalje pravi iste greške u odbrani. Već godinama. Golman koji ne ume da izboksuje, odbrana šuplja. Svaki centaršut polu gol.

Gorčilo
20:33

Ne znam da li da slavim kad znam da ćemo primiti kako smo krenuli preko 50 golova u PL.

xman
20:32

Gomez danas ocajan, Kou se vratio u velikom stilu, odbrana standardno losa..ali ljudi, koliko ja volim Stua, covjek je doktor, steta sto ga muce povrede, samo da izdrzi do polusezone, u drugom dijelu ce biti prvi napadac, onaj koji nam fali, koji ce da da gol van 16m..samo da se ne povredjuje i imamo brutalan napad

Bidza i Tridza
20:30

Odlicna utakmica. Liverpul je ostecen kod prvog gola Lestera, Okazaki je drzao Minjolea. Kasnije je mozda bio penal kad je Dzan igrao rukom al retko se desi da sudija svira dva brza penala za isti tim. Strasan gol Kutinja i odlicno citanje Minjolea kod penala,svasta bi bilo da je Vardi pogodio tad.

Sh
22:22

Ostecen je i Lester za penal i ofsajd, uzasno je bilo sudjenje..

Kibox
01:08

Da nisu dali prvi gol posle faula Okazakoja ne bi preokreta bilo ni na vidiku. Drugo, u ofdajdu nije bio Okazaki već bukvalno cela ekipa Lestera kod izvođenja slobodnog udarca, odnosno Megvajer koji je udario loptu glavom.

L F C
20:29

Uh kako dobra utakmica, puna akcije. Odlicno smo poceli i poveli. Ali nas je onaj gol malo poremtio sto je se videlo na startu drugog poluvremena. U nastavku bolja igra i odlicna akcija kod treceg gola. Pohvale momcima, a podebno kutinju i minjoleu. Dobra igra i vazna pobeda.
Y N W A

_mladen_
20:29

Liverpule, Liverpule, kada cu pogledati neku utakmicu a da ne izgubim zivce usput. xD Klasicna utakmica Liverpula, napad dobar, odbrana nula.

22:02

Dodji kod nas u MU da uzivas malo ;)

_mladen_
22:44

Hvala na pozivu, ali neka Hvala. Najvijacu ja za Liverpul pa makar ispali. :D Ovo je moj klub i tako ce uvek biti.

Axwell ciganin
20:28

Posle Hendersonovg gola, sledecih 5-10 minuta je bilo tragikomicno...

Red Demon
20:27

Minjole kolko je lud mora da ti bude simpatican, u stanju je da proda utakmicu, ali i da je izvadi. Kutinjo je opet crven, idemo dalje ne brinem se sa Maneom kad se vrati i jos Kutinjom u formi imamo najjaci napad uz Siti.

Sportakus
20:35

Al zato odbrana i vezni red suplji i puni panjeva. Top 4 veliki uspijeh i ove sezone

AS7
20:35

I najslabiju odbranu uz Palas.

Chella_ynwa
20:27

Ne slavi Minjolea jer je samo ispravio ono sto je sam uprskao. Mnogo fali Klajn u odbrani. Ali na kraju najvaznije je da se prekinuo los niz rezultata, a od sledeceg kola se vraca i Mane.

_mladen_
20:31

Meni ono nije bio penal, a kod prvog gola, ocigledan faul nad Minjoleom.

Rasel Krou
20:26

Ima Liverpul sanse za cetvrto mjesto, imaju za nijansu bolji individualni kvalitet od Totehema.