nedelja 16.04.2017.
16:24

Važna pobeda ekipe Jirgena Klopa.

EPA/WILL OLIVER

Fudbaleri Liverpula pobedili su u gostima ekipu VBA rezultatom 1:0 (1:0) u 33. kolu Premijer lige.

Jedini pogodak na meču postigao je Roberto Firmino, koji je bez premca bio najbolji pojedinac na meču.

Liverpul je dobro kontrolisao igru u prvom poluvremenu, ali je i teško dolazio do pravih prilika protiv neugodnog domaćina.

Prvu veliku priliku imao je Firmino koji je izbio sam na golmana Fostera posle pasa Kutinja, ali je šutirao pored gola.

VBA je uzvratio preko Robson-Kanua koji je takođe ostao sam na 16 metara, ali je traljavo šutirao u golmana Minjolea.

Liverpul je potom pokušao preko Kutinja, koji iz voleja gađa pored stative, dok je na drugoj strani pokušao i Čadli, ali je takođe bio neprecizan.

U samom finišu prvog poluvremena, Liverpul je poveo golom Firmina, posle centaršuta, Lukas Leiva je preglavao na drugu stativu, a tamo se na pravom mestu našao Brazilac za 0:1.

Liverpul je u drugom poluvremenu imao veliku šansu da reši pitanje pobednika, Firmino je odlično pronašao Milnera na drugoj stativi, ali je ovaj šutirao preko gola.

Toni Pjulis je krenuo na sve ili ništa, napravio je trostruku izmenu, a najveću priliku domaći su imali u 80. minutu.

Filips je izašao sam na Minjolea, slabo je šutirao, pa je Belgijanac nogama odbio loptu u korner.

U nadoknadi vremena, Đerar Moreno se žestoko obrukao, pošto je promašio prazan gol, Ben Foster je otišao na korner, mreža je ostala nebranjena, ali je Španac ispao sebičan i sa 40 metara promašio čitav gol, mada je mogao i da doda svojim saigračima u boljim pozicijama.

Liverpul je uspeo da sačuva prednost i ostvari važnu pobedu u borbi za plasman u Ligu šampiona, pošto je sada treći sa 66 bodova, Siti ima 64 i meč manje.

31 Komentara

Red Demon
Sunday, 16.04.2017
18:03

Vazna pobeda! Lukas Leiva legenda drago mi je sto je on asistirao.

17:45

Minjole popravio kvalitet igre u zadnje drasticno,apsolutno junak meca...

CZYNWA
17:23

Fenomenalan rezultat na vrlo teskom gostovanju. Lukas fenomenalan. Jos samo da Celzi ne izgubi...

17:15

Konacno jedna utakmica da kazem rutinski odradjena.,jednu jednu gresku su momci imali u cinelih 90min.,ali na srecu golman konacno radi svoj posao.,mogli smo do jos kojeg pogotka.,ali u sustini 3boda su tu, i to je ono sto je najbitnije. P. S. prijatno sam iznenadjen kako je Lukas odigrao ovu utakmicu, sigurno je bio medju boljim igracima na ovom mecu. Idemo dalje.

_mladen_
16:48

Ljudi moji sta je sa golmanom, pa on poceo da brani kao Nojer. :D nOvaj put sam imao vere da nece primiti neki bezvezni gol. Sta reci za Morena, lik udje, promasi nemoguce. Za mene Firminjo je odlican igrac, koji uticaj na igru ima to je neverovatno. Tako lagan dodir, tako lako vrsi presing, svuda ga ima, u napadu i u odbrani.

mrancic
16:46

Junajted i Liverpul nisu za ligu šampiona.

äxwell
16:58

Vi niste ni za LE koliko dosadan fudbal igrate..Liverpul Ligi Sampiona moze donjeti mnogo nezaboravnih utakmica..

_mladen_
17:02

Liverpul i te kako jeste. Ako su prosle sezone sa onakvim timom dosli do finala lige Evrope, sa boljim timom mogu da igraju protiv bilo koga. Sa Klopom bi grizli u Evropi i veruj mi sigurno se ne bi sramotili kao npr. Totenhem.

daka bar
16:44

mozda nasa najvaznija pobjeda u borbi za 3 mjesto. realno mislim da nas arsenal i junajted vise ne mogu ugroziti!

Poznavalac
16:39

Odličan rezultat i to bez manea,LS je jako blizu..

äxwell
Monday, 17.04.2017
09:11

Da i to velike zasluge idu Firminu koji je konstantno u dobroj formi..

L F C
16:31

Dobra igra liverpula, samo nam je malo nedostajala realizacija. Ono sto je najbitnije jeste pobeda na neugodnom gostovanju. Idemo dalje, bravo momci.

17:55

Pa da, samo i ono malo šansi za VBA je išlo preko njegove strane, pogotovo ona najbolja pred kraj. U ofanzivi još gori!!!

RB Leipzig(najjači)
16:31
äxwell
16:30

E ovako se igra protiv bunker timova...Ova formacija sa 3 stopera se od sada mora uvijek koristiti protiv ovakvih timova..Evo sa njom savladan Stouk i Wba u gostima..Kamo srece da ju je ranije uveo Klop. Sve u svemu iz dve jako teske utakmice u gostima izvuceni su svi bodovi..Mora Liverpul dati sve od sebe da zavrse u top3..I vjerujem da hoce..

malialejandro4LFC
18:16

Pa nismo bas igrali sa tri klasicna stopera,igrali smo 433, s tim sto smo transformisali u 343 jer se Leiva uvlacio izmedju stopera. Leiva sjajan,Minjole klasa,3. mesto je sve blize! YNWA

Shankly Pub
16:28

Bez hendersona,lalane i manea uzet 6 bodova na ova zadnja dva gostovanja sta reci nego svaka cast momci! Mignolet odlican.Idemo dalje,YNWA!

16:52

Minjole nas spasava u 2 utakm.

Gorčilo
16:28

Igra veoma bleda ali pobeda jako važna. Treba napomenuti da je ovo jedno od težih gostovanja u PL i da na stadionu VBA nismo slavili još od sezone 11/12. Bitan korak ka LS. Ostalo je još 5 utakmica. Fali nam malo svežine na sredini. Nadam se da će Henderson i Lalana biti spremni za sledeći vikend i utakmicu sa Palasom.

Kralj Stiven
16:27

Veoma veoma bitna 3 boda,a i konacno da se sacuva mreza posle 2 meseca.Teska utakmica nema sta,Moreno na kraju tragikomicno ne znam da li ce mu Klop zameriti tesko bar po reakciji posle meca,ali brate... :D

Chella_ynwa
16:27

Teska utakmica i njima za igranje i nama za gledanje. Poslednjih tri minuta gola voda. nMoreno kralj ne igra 10 utakmica, i za dva minuta uspe da te iznervira. :)nJos jedan korak smo blize. Ynwa!

djolelfc
16:27

Cudo pa nismo kiksali. Bravo Redsi! Ode Firmino da se napije.

Risa1993
16:26

Ovo je pola posla za Ligu Sampiona.Ruzna utakmica dobro da nije doslo do povreda.