Lion se vratio na čelnu poziciju

Autor: Boban Filipović
subota 04.04.2015.
18:58

Lakazet, Fekir i drugovi slavili u gostima u Genganu i sa prvog meta na tabeli pratiće sutrašnji duel svojih takmaca u borbi za titulu šampiona Francuske na 'Velodromu'.

Beta/AP Photo/Laurent Cipriani

Na prvi gol u Genganu čekalo se do 26. minuta utakmice, kada Nabil Fekir na asistenciju Lakazeta dovodi Lion u vođstvo.

Pet minuta pre odlaska na odmor penal za goste, Alaksandr Lakazet je namestio loptu na kreč i duplirao prednost svog tima. Bio je to 24. prvenstveni gol videćeg strelca Lige 1 ove sezone.

Nevolje za domaćina u poslednjim trenucima prvog dela utakmice, ostali su sa igračem manje zbog crvenog kartona Kerbrata.

Na isteku sata igre veće je 3:0 za Lion, strelac je bio N'Jie, a sve što je Gengan uspeo do kraja je da postigne utešni pogotak preko Buvea deset minuta pre kraja utakmice za konačnih 1:3.

Olimpik Lion je ponovo lider, ima 61 osvojen bod, dva više od Pari Sen-Žermena i četiri više od imenjaka iz Marseja, derbi 31. kola odigraće trenutno drugoplasirani i trećeplasirani tim Lige 1 sutra uveče na 'Velodromu'.

Gengan ostaje u sredini tabele sa 39 bodova.