nedelja 17.09.2017.
23:08

Fudbaleri Pari sen Žermena upisali su i šesti trijumf u francuskoj Ligi 1.

EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

"Sveci" su slavili na svom stadionu protiv Liona u derbiju kola rezultatom 2:0 (0:0).

PSŽ je očekivano dominirao od starta, ali se Lion odlično branio, nisu dozvolili rivali da stvori ozbiljiniju priliku pred golom Entonija Lopesa.

Najbolju priliku je imao Nejmar u smiraj prvog dela igre, kada je portugalski golman odličnom intervencijom sačuvao mrežu.

U nastavku se nastavio obračun Nejmara i golmana Liona, Brazilac je ponovo bio u dobroj prilici, ali je Lopes još jednom sjajno sačuvao mrežu.

Mogli su gosti da šokiraju domaće navijače, Ndombele je šutirao iz velike udaljenosti, a njegova lopta pogodila je prečku.

Njegov projektil pogledajte u nastavku.

Igrao se 75. minut, kada je Lo Selso nakon sjajnog driblinga poslao loptu u kazneni prostor Liona, a nespretni Marselo je loptu poslao u mrežu svoje ekipe.

Pet minuta kasnije, penal za PSŽ. Srušen je Mbape, Kavani je preuzeo odgovornost, dobro je šutirao ali je Entoni Lopes pogodio stranu i sjajno odbranio njegov udarac. Nakon toga lopta se odbija u prečku, a potom i u naručje portuglaskog čuvara mreže.

Šest minuta kasnije, još jedna opasna situacija pred golom Liona, Nejmar je poslao savršenu loptu ka Mbapeu, nestvarni Lopes opet interveniše, ali se lopta odbija do Morela, od kog se odbija u mrežu. PSŽ je poveo sa 2:0, gosti su u oba navrata samo zatresli svoju mrežu.

Do kraja nije bilo promene rezultat, PSŽ je upisao i šesti trijumf u isto toliko odigranih kola u Ligi 1, te su na čelu tabele, dok je Lion pretrpeo prvi poraz u novoj sezoni, sad su peti sa 11 bodova.