subota 06.02.2016.
19:10

'Lavovi' ubedljivo savladali Anže u gostima i stigli na peto mesto na tabeli.

BETA/AP Photo/Geert Vanden Wijngaert

Pobeda od 3:0 nad Bordoom u prošlom kolu na 'Žerlanu' dala je krila fudbalerima Olimpika iz Liona koji su danas istim rezultatom slavili na gostovanju kod jednog od najprijatnijih iznenađenja ove sezone u Ligi 1, Anžea.

Žale je doveo goste u vođstvo nakon 13 minuta igre, a presudan momenat utakmice zbio se tri minuta kasnije kada su domaći ostali sa igračenjmanje na terenu kada je Mangani dobio crveni karton.

Lion je sa mnimilanom prednošću otišao na veliki odmor, a već u prvom napad u nastavku prednost 'Lavova' je duplirana. Strelac je bio Gezal na asistenciju raspoloženog Žalea.

Konačnih 0:3 postavio je Toliso nakon dodavanja Valbuene desetak minuta pre kraja meča.

Olimpik Lion se ovom pobedom probio na petu poziciju na tabeli i prišao četvrtoplasiranom Anžeu na bod zaostatka. Ipak, ne mora da znači da će tu i da ostanu kada se kompletira 25. kolo.

Podsetimo, Monako je na premijeri na svom bunjištu savladao Nicu, iako je gotovo celo drugo poluvreme imao igrača manje na terenu.