nedelja 02.10.2016.
22:59

U Francuskoj kompletirano osmo kolo Lige 1. Lion dobio derbi i sada je na tabeli ispred večerašnjeg rivala.

Beta/AP Photo/Laurent Cipriani

U poslednjoj utakmici osmog kola francuske Lige 1, Lion je na svom terenu savladao ekipu Sent Etjena sa 2:0.

Četvrti trijumf domaćih od početka sezone najavio je Serhi Darder, koji je u 41. minutu savladao protivničkog golmana Rufijea, a posle asistencije Fekira - 1:0.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, a rezultatska neizvesnost je trajala sve do samog finiša utakmice, konkretno do 88. minuta, kada je Gezal postavio konačnih 2:0.

Lion sada zauzima peto mesto na tabeli sa 13 osvojenih bodova, dok je Sent Etjen ostao na 12, na devetoj poziciji.

Podsetmo, ranije večeras je Nica sa 2:1 savladala Lorijen, dok u duelu Anžea i Marseja nije bilo pobednika - 1:1.