Lion poražen na gostovanju Kaenu, Liga Šampiona sve dalja!

nedelja 15.01.2017.
18:57

Fudbaleri Olimpik Liona poraženi su na gostovanju u 20. kolu francuske Lige 1.

Beta/AP Photo/Laurent Cipriani

Vodili su fudbaleri Kena sa 2:0 u prvih pola sata, ali je onda na scenu stupio Lakazet.

Dva gola sjajnog Francuza nisu bila dovoljna za trijumf gostiju iz Liona, kako je nakon poslednjeg sudijskog zvižduka na semaforu stajalo 3:2 (2:2).

Poveli su domaći već u osmom minutu autogolom Kornjea, a na 2:0 je u 29. minutu povisio hrvatski internacionalac Santini.

Igrao se 35. minut kada je Lakazet smanjio prednost domaćina, a samo 10 minuta kasnije napadač Liona postiže svoj 15. gol u Ligi 1 ove sezone i poravnava rezultat tik pred odlazak na odmor.

U nastavk domaćin dolazi do nove prednosti, strelac je u 61. minutu bio još jednom Santini, a ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat ovog susreta.

Lion ostaje četvrti sa 34 boda, dok je Kaen skočio na 15. poziciju sa 13 bodova manje.