Lion ostao bez pobede u nadokandi

Autor: Boban Filipović
subota 19.08.2017.
19:01

Bordo je do 88. minuta imao dva gola zaostatka, ali je ipak uspeo da ostane neporažen.

BETA/AP Photo/Laurent Cipriani

Na prvoj utakmici subotnjeg programa francuske Lige 1 između Liona i Bordoa nije bilo pobednika.

Palo je šest golova i viđeno dosta uzbuđenja.

'Lavovi' su sredinom prvog poluvremena stekli dva gola prednosti, Nabil  Fekir i Tete su bili sterlci, ali je onda Darder dobio dva žuta kartona, pa je domaćin gotovo sat vremena igrao sa desetoricom.

Do odlaska na odmor Brazilac Malkom je iz druge šanse , pošto se lopta odbila od živog zida posle nejgovog slobodnjaka smanjio na 2:1 i to je bio rezultat posle prvih 45 minuta iger.

Iako brojčano inferiorniji, fudbaleri Liona su 15-ak minuta pre kraja ponovo stekli dva gola prednosti, Bertran Traore je dao golčinu iz slobodnjaka za 3:1, ali ni to nije bilo dovoljno za treću pobedu u nizu.

Lars Lerager
je golom u 88. minutu doneo nadu Žirondincima da mogu da ostanu neporaženi, a u nadoknadi je Malkom na spektakularan način svojim drugim golom na utakmici  doneo bod svom timu.

Završilo se rezultatom 3:3, Vukašin Jovanović je odigrao svih 90 minut aza goste, dok je Milan Gajić utakmicu gledao s klupe za rezerve.