Liga Kup - Lukaku presudio 'Građanima'

Autor: Boban Filipović
sreda 06.01.2016.
22:56

Prvi polufinalni duel između Evertona i Mančester Sitija u Liga kupu na 'Gudison Parku' završen je junačkom pobedom čete Roberta Martineza. Odluka o finalisti pada na 'Etihadu'.

BETA/AP Photo/Jon Super

Mrežu golmana 'Građana' Vilija Kabaljera prvi je zatresao Romelu Lukaku sredinom prvog poluvremena, ali je taj gol poništen zbog ofsajda.

Ipak, pred sam odlazak na odmor 'Karamele' su povele golom mladog argentinskog štopera Funesa Morija koji je pokupio jedan otpadak nakon što je Kabaljero kratko odbio udarac Rosa Barklija sa distance.

Minimalno vođstvo domaćina bilo je na snazi do 75. minuta kaad Hesus Navas poravnava rezultat na divnu asistenciju Kuna Aguera. Međutim, 1:1 nije stajalo na semaforu ni cela dva minuta.

Romelu Lukaku
je ponovo potvrdio da je u sjajnoj golgetreskoj formi, nakon centaršuta Gareta Berija se "poklonio" i ekspresno vratio prednost Evertonu za, ispostaviće se, konačnih 2:1.

Mančester Siti je imao više loptu u svom posedu, uputio više šuteva prema golu, ali su oni mahom išli van okvira. S druge strane, čak sedam od osam šuteva domaćih išlo je u okvir gola, tako da tu leži jedan od glavnih razloga konačnog ishoda ove utakmice.

Aleksandar Kolarov je sa klupe za rezerve posmataro poraz svoje ekipe na 'Gudison Parku'.

Revanš je na 'Etihadu' 27. januara.

Podsetimo da drugi polufinalni par engleksog Liga kupa čine Stouk Siti i Liverpul. 'Redsi' su jednom nogom u finalu pošto su sinoć slavili na 'Britaniji' golom Ajba.