Liga Kup - Gruja dosanjao san, Stojketov košmar na javi!

utorak 20.09.2016.
22:41

Fudbaleri Arsenala i Liverpula overili su plasman u osminu finala Liga kupa pošto su na gostovanjima Notingem Forestu i Derbi Kauntiju bez problema stigli do ubedljivih pobeda.

twitter.com/LFC

Ako izuzmemo derbi susret 1/16 finala Liga kupa između Lestera i Čelsija, večeras su u centru pažnje bili i mečevi koje su Arsenal i Liverpul igrali na gostovanjima.

Favorizovani premijerligaški sastavi lako su izašli na kraj sa Notingem Forestom i Derbi Kauntijem, a srpski internacionalci Vladimir Stojković i Marko Grujić našli su se na terenu.

ARSENALOVE NOVAJLIJE "TORPEDOVALE" STOJKETA!

Srpski golman Vladimir Stojković večeras je evocirao uspomene iz 2010. godine kada je kao golman Partizana bio u prilici da se uveri u snagu Arsenala. Reprezentativni čuvar mreže ni večeras se nije dobro proveo, pošto nije uspeo da spreči ubedljiv poraz svog Notingem Foresta.

Arsenal je kao gost savladao bivšeg šampiona Evrope rezultatom 4:0 (1:0) a "Tobdžije" su do plasmana u osminu finala Liga kupa predvodili igrači koji su minulog leta stigli na "Emirejts".

Golove pogledajte OVDE!

Vodeći pogodak za Arsenal postigao je Granit Džaka i mora se priznati da, uprkos sjajnom udarcu, ovaj gol ide na dušu Vladimira Stojkovića koji je imao dovoljno vremena da bolje interveniše ali je izgleda bio "markiran" pa je kasno napao loptu.

Drugi i treći gol za Arsenal postigao je još jedan novajlija iz redova "Tobdžija" Lukas Perez i čini se da će Arsen Venger biti najzadovoljniji ishodom večerašnjeg susreta.

Tačku na "poker" Arsenala stavio je Oks Čemberlejn u trećem minutu nadoknade čime je začinio košmarno veče Vladimira Stojkovića.

LIVERPUL SILAN NA GRUJIĆEVOM DEBIJU!

Nakon trijumfa nad Čelsijem u derbiju 5. kola Premijer lige Liverpul je sa kombinovanim timom bez ikakvih problema izašao na kraj sa Derbi Kauntijem u 1/16 finala Liga Kupa.

Utakmica na "Prajd Parku" završena je rezultatom 3:0 (1:0) u korist Liverpula, a ostaće upamćena među ljubiteljima fudbala u Srbiji po takmičarskom debiju našeg Marka Grujića u dresu kluba sa "Enfilda".

Estonac Ragnar Klavan postigao je vodeći gol za Liverpul u 24. minutu meča, a početkom drugog dela igre Felipe Kutinjo i Divok Origi sa dva gola rešavaju pitanje pobednika.

Marko Grujić nije uspeo da začini debi golom ali jeste žutim kartonom koji su je sudija Skot pokazao u 75. minutu susreta.

15:53

Meni je Firmino bio najbolji. Čovek ima najbolji pregled igre u Liverpulu, osećaj za pas, šut, jednostavno je po meni bio sinoć najbolji. Čini mi se da je bio 26. ili 27. minut kada je prošao trojicu, četvoricu Derbijevih igrača i uputio pas ka Morenu ili Kutinju. Još je imao par odličnih zamisli i definitivno je prva opcija u napadu, pravi timski igrač. Imao je Ronaldinjo pravo kada je onomad rekao da će Firmino postati zvezda Liverpula i evropskog fudbala. Očekujem kroz par sezona da će zaigrati u Španiji da li Realu ili Barseloni a mislim da bi mu Barsa više legla zbog stila igre. I po nečemu podseća na Ronaldinja a to je osmeh. Stalno je nasmejan, da li kad on postigne gol, da li kada saigrač postigne gol, da li ulazi u igru ili izlazi iz igre. Stvarno je prijatno gledati kako čovek uživa u svojim uspesima i u uspesima svojih kolega.

lakipfc
20:03

I mene svi porede sa Ronaldinjom, stalno se smejem..

14:29

Samo nek forsira klince u liga kupu, posebno u napadu. Ja bih za sledeće kolo iskulirao i Pereza, neka bude Čuba napadač. Jedino se slažem sa time da treba po koji iskusni, tipa Gabrijel u odbrani i Remzi/El Neni/Kokelin, u zavisnosti ko ga više duva u ligi, na sredini.

Gorčilo
23:04

Nisam mogao da gledam Liverpul večeras. Može li mi neko reći kako je to izgledalo protiv Derbija?

Liverpul Crna Gora
09:28

Razbili su ih, Derbi nije imamo sut na gol...Kutinjo najbolji, gol i asistencija. Grujic je igrao fino, imao tacan pas, jako igrao duele, za debi odlican nastup....pozdrav.

09:29

E nije debi u pitanju, debitovao je protiv Barnlija :)

FAUWEBUBA
23:01

Pa Grujic je samo i kupljen da bi igrao Liga kup... A vi kazete Grujic saigrac Hendersona a oni do danas nisu nikad igrali zajedno :D

00:49

Cuj njega,videces kakav je to igrac a to sto si glodar ne znaci da treba da trolujes

23:16

defanzivno dosta dobro, a u ofanzivi nista posebno, nije imao neke upotrebljive lopte, uglavnom davao loptu prvom do sebe, dao dvije dobre dijagonale preko pola terena i to je to :D

Lav
23:44

Odlicno... Ucestvovao kod drugog i treceg gola...

Everton FC
22:59

Sad znamo da Stojke ne brani protiv Moldavije

Sreten Zujkic Penzioner
22:57

Vec je imao takmicarski debi, a ako se misli na kup takmicenje onda je naslov opravdan.nU drugom kolu premier lige usao je u igru, mislim da je odigrao 13-14minuta.

Vukk
23:24

12 minuta odigrao protiv Barnlija

Amel Balicevac
22:51

Odlicna utakmica,bez povrede i problema! Can se vratio,Firmino pokazao da nije ozbiljnije povredjen,Gruja svaka cast,fizicki si napredovao,dobijaces cesce prilike! Tu je sad i Karijus,imamo konkurenciju na poziciji golmana,to obecava! Svaka cast momci!!

CZYNWA
23:17

Samo sto Karijus ne zna da doda loptu, vidi se da ima dobre golmanske vjestine, ali cim primi loptu, hvatam se za glavu :D

gunner11
22:50

Xhaka majstor , ne zna da da gol manje od 25m .Ovakav igrac na mje fali ogodinama .perez 2 gola i asistencija pravo majstore .FOrest nije mozda ozbiljan ali opet trebaju ti golovi za samopouzdanje .Nadam se da ces poceti protiv Chelsea

00:31

u Lukasu Perezu ste dobili vrhunskog napadaca, covek je drzao Deportivo realno sam. Vrhunski je to napadac, a Arsenal je odlican klub z anjeg,a jer ne igraju drvoseca fudbal.

gunner11
13:28
S-I-M-K-E_
22:49

Grujic je bio u fenomenalnoj formi u predsezoni,ali ga je Klop ipak usporio,i vidi se da mu trebaju minuti,nije vise u formi kao prije...A i potpuno je normalno da svaki igrac mora da igra ako misli da dostigne pravu formu.

(anti)talentovan lik
07:12

Ne mora Grujic svaku utakmicu da da gol da bi bio dobar. I nije ti isti intenzitet i nacin igre kad igras prijateljske sa Flitvudom i drustvom i kad igras PL sa Celsijem i drustvom, za sada je dobro sto je uopste stigao oko 100 minuta da skupi od kad je PL pocela s obzirom na to da dolazi iz JSL gdje igraci maltene setaju 90% utakmice, a sada je kod Klopa gdje je tim u 5 utakmica pretrcao 580 kilometara...

Đeneral Klopov
22:47

Sasvim solidna partija Grujića, veoma dobar pregled, može mu se zameriti samo ono driblanje ispred svojih defanzivnih igrača posle koje je izgubio loptu. U prvom poluvremenu, dosta loših realizacija gde su imali dva na jedan, nije iskorišteno ali su nekim delom to nadoknadili posle pauze.