subota 10.12.2016.
21:51

U okviru 17. kola francuskog šampionata u večeras su odigrana četiri duela.

Prvobitno je planirano da se odigra pet mečeva od 20 sati, ali je u Nantu zavladala magla te je njihov meč sa Kaenom odložen za narednu godinu.

Basija je na svom stadionu slavila protiv Meca, na kraju je bilo 2:0 u korist domaće ekipe.

Poveli su domaći u 23. minutu preko Gaela Danika, na asistenciju San-Maksimina.

Fudbaler koji je asistirao kod prvog pogotka postigao je drugi. Igrao se 75. minut kada je golman Meca drugi put vadio loptu iz mreže, sve je bilo jasno na "Arman Sesariju".

U poraženom sastavu je od prvog do poslednjeg minuta na terenu bio i srpski internacionalac Milan Biševac.

Lil je ugostio Monpelje, a domaći su već u petom minutu nagovestili trijumf.

Na kraju je bilo 2:1 (1:0) za domaće, iako su gosti, koji su u minulom kolu savladali PSŽ, uneli dramu u poslednjih 10 minuta.

Poveo je Lil nakon 300 sekundi preko De Previla, da bi Sankare udvostručio prednost domaće ekipe u 38. minutu.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a kada je u nastavku delovalo da će mreže do kraja mirovati, Munije je pogodio za goste i uneo neizvesnost u sam finiš utakmice.

Lil je do kraja ipak izdržao, te su tako upisali svoj šesti trijumf u novoj sezoni.

Ekipa Nansija je ugostila prošlogodišnje iznenađenje francuskog šampionata Anže. Na kraju su domaći slavili sa 2:0 (1:0).

Poveli su u 29. minutu preko bivšeg fudbalera Fenerbahčea Isijara Dije.

Sa minimalnom prednošću za domaćina se otišlo na odmor, da bi u nastavku prednost Nansija udvostručio Pujo, svojim pogotkom u 63. mintu susreta.

Do kraja su mreže mirovale, Nansi se izjednačio po broju bodova sa večerašnjim rivalom, ali su dva mesta ispod njih zbog slavije gol razlike.

Tuluz je na "Munisipalu" ugostio Lorijen, ispratili su ih sa tri gola u mreži. Na kraju je bilo 3:1 (2:0) za domaći sastav, prekaljeni Šveđanin Ola Toivonen je postigao het-trik.

Prvi gol je postigao u osmom minutu za vođstvo domaće ekipe, da bi prednost Tuluza uvećao svojim drugim pogotkom 12 minuta kasnije.

Gosti su ipak dokazali da se neće predati u 27. minutu, kada je za smanjenje prednosti pogodio Mukanđo.

Ipak, Toivonen ponovo stupa na scenu u drugom poluvremenu, igrao se 60. minut kada je bivši igrač Rena, PSV-a i Sanderlenda kompletirao svoj het-trik.

Gosti su stigli do novog pogotka u nadoknadi vremena preko Varisa, ali je bilo prekasno za nešto više.

U ekipi Tuluza je od prvog do poslednjeg minuta bio srpski internacionalac Dušan Veskovac, a i bivši igrač Crvene zvezde Pavle Ninkov je zaigrao od 63. minuta, kada je zamenio Bodigera.