22:57

U derbiju francuske Lige 1, koji je poznatiji i pod nazviom "Olimpiko", Lion je savladao ekipu Marseja.

Beta/AP Photo/Laurent Cipriani

U okviru 21. kola francuskog šampionata, Olimpik Lion je ugostio Olimpik Marsej.

Na kraju je bilo 3:1 (1:0) za domaćina, koji je tako zadržao kakve takve nade da se na kraju sezone nađe na mestu koje vodi u Ligu Šampiona.

Lion je u prošlom kolu poražen od Kaena, dok je Marsej deklasiran od Monaka, te je pobeda za oba tima bila imperativ.

Domaćin je poveo preko bivšeg fudbalera tima sa "Velodroma" Matjea Valbuene, njegov sjajan pogodak iz 43. minuta pogledajte OVDE.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku je u 61. minutu Lakazet povisio na 2:0.

Dobio je sjajni Francuz loptu od jednog fudbalera gostujućeg sastava koji je klizećim startom pokušao da preseče jedan pas na sredini, sjurio se ka golu Pelea i lako ga matirao.

Samo šest minuta kasnije, talentovani Brazilac Dorija vraća nadu gostima. Nakon gužve u kaznenom prostoru Liona posle slobodnog udarca, štoper Marseja se odlično snašao i zatresao mrežu Entonija Lopesa.

Ipak, samo osam minuta kasnije, Lakazet je raspršio sve nade gostima, velika greška zadnje linije, strelac jedinog gola za tim sa "Velodroma" je vratio jednu "vruću" loptu do Rolanda, ovaj se nije snašao, Lakazet je to iskoristio ukrao mu loptu i upisao svoj 17. gol ove sezone.

Samo nekoliko minuta nakon toga, Valbuena je napustio teren a zamenio ga je Memfis Depaj, najnovije pojačanje Liona iz Mančester junajteda, koji je tako i debitovao u francuskom fudbalu.

To je bio i konačan rezultat na "Parku Olimpik Liona", domaćin je četvrti na tabeli Lige 1 sa 37 bodova, dok je Marsej sedmi sa sedam manje.