nedelja 08.03.2015.
23:10

Ekipa Liona nastavlja da grabi ka šampionskoj tituli. Večeras su naneli pravi debakl domaćem Monpeljeu!

Beta/AP Photo/Laurent Cipriani

U poslednjoj utakmici 28. kola francuske Lige 1, Lion je kao gost deklasirao ekipu Monpeljea rezultatom 5-1!

Dominirao je napadački tandem Liona, Lakazet i Fekir, koji su po dva puta tresli mrežu domaćina, a jedan gol postigao je i Tolizo.

Početak meča nije nagoveštavao ovakav epilog. Golom Lukasa Bariosa, Monpelje je posle samo šest minuta igre poveo sa 1-0, ali se na preokret nije dugo čekalo.

Prvo su gosti na isteku prvih pola sata igre iznudili jedanaesterac koji je u gol pretvorio Lakazet, da bi deset minuta kasnije, Fekir doneo vođstvo Lionu pred odlazak na poluvreme - 1:2.

Nastavak meča potpuno je protekao u znaku gostiju. Fekir je svojim drugim golom u 72. minutu otklonio sve dileme oko pobednika ovog meča, da bi u nadoknadi vremena Lion stigao i do još dva pogotka. Prvo je mrežu domaćih zatresao Tolizo, a tačku je stavio Lakazet, svojim drugim, a ukupno 23. golom u sezoni - 1:5!

Ranije danas, Sent Etjen je na svom terenu savladao Lorijen sa 2-0, golovima Molja i Gradela u drugom poluvremenu, a Lil je kao gost savladao Gengan sa 1-0. Gol odluke postigao je Roa u 51. minutu.