Liga 1 - Šamarčina šampionu na jugu Francuske

Autor: Boban Filipović
subota 03.12.2016.
18:55

PSŽ je propustio priliku da makar privremeno zauzme čelo tabele pošto je danas ponižen u Monpeljeu.

Beta/AP Photo/Michel Euler

Prvi meč subotnjeg programa u okviru 16. kola Lige 1 između Monpeljea i Pari Sen-Žermena završen je rezultatom 3:0.

'Sveci' imali mnogo više loptu u svom posedu, ali je njihov nadahnuti rival bio daleko konkretniji pošto su sva tri udarca u okvir gola Areole završila u mreži.

Monpelje je poveo tri minuta pre kraja prvog poluvremena golom Lasnea, koi je lobovao istrčalog Areolu, a posle tri minuta u nastavku Skiri je prelepim golom sa ivice šesnaesterca duplirao prednost na asistenciju Sansona.

Konačan rezultat postavio je Budebuz, sjajno je pouvkao kontru deset minuta pre kraja utakmice i veoma preciznim udarcem sa 20-ak metara rešio sve dileme oko pobednika.

Ako Monako večeras na svom terenu savlada žilavu Bastiju aktuelni šampion Francuske će skliznuti na sedmo mesto, dok će Monpelje naredno kolo dočekati u 'zaltnoj sredini'.