Liga 1 - Remi Sent Etjena i Dižona

nedelja 16.10.2016.
19:22

U utakmici devetog kola francuske Lige 1 na stadionu "Žofroa-Gišar" nije bilo pobednika.

twitter.com/asseofficiel

Sent Etjen je ugostio ekipu Dižona u nadi da bi pobedom mogao da se priključi borbi za mesta koja vode u Evropu.

Na kraju nisu uspeli u tome, kako je meč završen rezultatom 1:1, a da nije bilo Nolana Rua domaći bi ostali bez ijednog boda.

Poveo je Dižon u 22. minutu poreko Lis Melua, njemu je asistirao bivši igrač Lila iskusni Floran Balmon.

Atraktivno prvo poluvreme završeno je sa samo jednim golom, a domaći su preuzeli potpunu kontrolu nad igrom u nastavku.

U igru je u 61. minutu ušao i bivši napadač Lila Nolan Ru, koji je u četvrtom minutu nadoknade spasao bodove domaćinu. On je naime bio precizan sa bele tačke, nakon što je faul za svoj drugi žuti karton i isključenje napravio iskusni Sedrik Voro.

Ru je dakle spasao Sent Etjen od "prosipanja" svih bodova kod kuće, a oni se nakon devet odigranih kola nalaze na devetom mestu tabele sa 13 bodova, dok je Dižon odmah iznad zone ispadanja sa devet bodova.