22:58

Večerašnjim mečevima pretposlednjeg, 37. kola, rešene su brojne dileme u francuskoj Ligi 1. Jedna je ipak ostavljena i za poslednje kolo... PSŽ osigurao treću uzastopnu titulu!

Beta/AP Photo/Claude Paris

Fudbaleri Pari Sen Žermena večeras su potvrdili odbranušampionskog trona!

''Sveci'' su u pretposlednjem kolu kao gosti savladali ekipu Monpeljea rezultatom 2-1, pa uoči poslednjeg kola imaju čak osam bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Lion.

Ekipa Lorana Blana sjajno je ušla u večerašnji meč i vrlo brzo stekla ubedljivu prednost.

Golovima Matuidija u 17. i Lavecija u 25. minutu, PSŽ je poveo sa 2-0, a poraz domaćih je ublažio Munije u finišu prvog poluvremena.

Sam finiš ovog meča obeležila je bakljada pristalica šampiona iz Pariza.

Lion večeras na svom terenu nije uspeo da savladaBordo, završeno je 1-1, ali je i ovakav ishod bio dovoljan timu saŽerlana da osigura direktan plasman u Ligu šampiona.

Oba gola postignuta su već u prvih 10 minuta. Kriveli je u trećem doneo prerdnost Žirondincima, a na 1-1 izjednačio je Fekir šest minuta kasnije.

Ono što još uvek nije izvesno, jeste odgovor na pitanje ko će osvojiti treće mesto i priliku da se kroz kvalifikacije domogne Lige šampiona.

Tome je najbliži Monako, koji je večeras na svom terenu savladao ekipu Meca sa 2-0, golovima Silve i Žermena. ''Kneževi'' sada imaju dva boda više od Marseja i Sent Etjena, koji su večeras takođe bili uspešni.

Marsej je bio najubedljiviji, savladao je ekipu Lila kao gost sa 4-0, dok je Sent Etjen, takođe u gostima, savladao Evijan sa 2-1 i večerašnjeg rivala poslao u drugu ligu. U timu Evijana i večeras je od prvog minuta zaigrao Miloš Ninković, a na terenu je proveo 67 minuta.

Uz Evijan, u niži rang se sele i Mec i Lans.