Liga 1 - PSŽ prati Nicu, Kavani nastavio niz

subota 15.10.2016.
18:51

Fudbaleri Pari Sen Žermena gostovali su ekipi Nansija u utakmici devetog kola francuskog šampionata.

Beta/AP Photo/Francois Mori

Izabranici Unaja Emerija uspeli su da trijumfuju iako je nakon gola domaće ekipa pobeda dolazila u pitanje. Na kraju je bilo 1:2 za goste iz prestonice, koji su sav posao završili za pet minuta.

PSŽ je poveo već u 13. minutu, preko Lukaša Mure. Samo pet minuta nakon toga, delovalo je da se sprema prava katastrofa Nansija. Edinson Kavani je postigao svoj deveti gol ove sezone u Ligi 1 i duplirao prednost gostiju.

"Sveci" su dominirali u posedu do kraja prvog dela igre ali su domaći nesumnjivo bili zainteresovaniji za postizanje gola.

Nansi se vraća u meč u 55. minutu. Gol je postigao bivši reprezentativac Francuske Alu Dijara, a njemu je asistirao još jedan bivši reprezentativac "Trikolora" Benoa Pedreti.

Do kraja nije bilo promene rezultata, a golove možete pogledati OVDE.

PSŽ se ovim trijumfom popeo na drugo mesto tabele, dok Nansi suvereno drži "fenjer" sa samo pet osvojenih bodova.