subota 09.04.2016.
19:02

Još jedan rutinski trijumf Pari Sen Žermena na domaćoj sceni.

Beta/AP Photo/Claude Paris

Tri dana posle remija sa Mančester Sitijem (2-2) u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona, ekipa Pari Sen Žermena večeras je upisala i 26. pobedu u šampionatu Francuske.

U meču 33. kola, ''Sveci'' su gostovali Gengamu i trijumfovali rezultatom 2:0, iako su nastupili bez svojih ''udarnih igala'' Zlatana Ibrahimovića, Edinsona Kavanija...

Čovek odluke u večerašnjem meču bio je Brazilac Lukas Moura, koji je postigao oba gola za svoj tim.

Posle prvog poluvremena bez golova, ''Sveci'' su u 56. minutu iznudili jedanaesterac, koji je Lukas pretvorio u gol sa bele tačke.

Sve dileme oko pobednika rešene su petnaest minuta kasnije, kada je Lukas Moura realizovao asistenciju Kurzave, za konačnih 0:2.

Ovim trijumfom, PSŽ je stigao do ukupno 83 osvojena boda i ima 28 bodova više od drugoplasiranog Liona.