Liga 1 - "Poker" Liona, Monpelje bolji od Sent Etjena

nedelja 19.02.2017.
19:01

U terminu od 17 sati odigrana su dva duela 26. kola francuskog šampionata, u oba su slavili domaćini.

BETA/AP Photo/Laurent Cipriani

Olimpik Lion je na svom stadionu dočekao ekipu Dižona, na kraju su slavili sa 4:2 (1:1), u meču punom preokreta.

Poveli su domaći golom Tolisoa u 11. minutu, da bi u 30. Dižon poravnao preko Tavareša.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a onda je Dioni šokirao domaće navijače, postgao je gol u 48. minutu na asistenciju Belmona i preokrenuo rezultat u korist gostiju.

Strepeli su navijači Liona sve do 80. minuta, a tada je bivši igrač Mančester junajteda Memfis Depaj proigrao strelca prvog gola Tolisoa, koji postiže svoj drugi pogodak i poravnava rezultat.

Samo četiri minuta kasnije, Lakazet sa bele tačke preokreće rezultat, a Nabil Fekir u poslednjem minutu regularnog dela overava pobedu Liona.

U drugom susretu koji je odigran od 17 sati, Monpelje je, takođe nakon preokreta, savladao Sent Etjen sa 2:1 (0:1).

Poveli su gosti preko Mone-Pakea u 12. minutu i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Činilo se da će se Sent Etjen oporaviti od poraza koji su doživeli od Mančestera u Ligi Evrope, ali domaći su mislili drugačije.

Najpre je Lazne poravnao rezultat u 49. minutu, da bi Munije preokrenuo rezultat u korist domaćina 20 minuta kasnije.

Ispostavilo se da je to i konačan rezultat, a čini se da je ključni trenutak utakmice bio 51. minut, kada je fudbaler Sent Etjena Žorhinjo zaradio drugi žuti karton.

Sa igračem manje gosti nisu mogli da pariraju Monpeljeu, te su pretrpeli poraz.