Liga 1 - Pet golova, četri utakmice, tri crvena kartona

subota 09.09.2017.
22:07

U okviru petog kola francuskog šampionata trijumfe su upisali Kaen, Nant i Amijen, dok su bodove podelili Troa i Tuluz.

Kaen je na svom terenu savladao Dižon sa 2:1 (1:1).

Poveli su golom Santinija u petom minutu, a Mari je izjednačio u 38. na asistenciju Slitija.

U nastavku, najpre je Mbengue dobio crveni karton, te je tako Kaen ostao sa desetoricom, ali je samo dva minuta kasnije Jambere zatresao svoju mrežu, te je domaćin došao do nove prednosti.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Kaen je slavio na svom terenu i to sa igračem manje.

Monpelje je dočekao Nant, a "Kanarinci" su slavili sa 0:1 (0:0).

Gol odluke pao je u 76. minutu, strelac je bio Dijego, a sve je bilo jasno osam minuta kasnje, kada je Đovani Sio zaradio direktan crveni karton, te je Monpelje u završnicu susreta ušao sa igračem manje.

Novajlija u ligi, ekipa Amijena, slavila je na gostovanju u Strazburu sa 0:1 (0:1).

Gol odluke pao je u 13. minutu, kada je na asistenciju Konatea mrežu domaće ekipe zatresao bivši igrač Čelsija i Sevilje Gael Kakuta.

Gostima je posao u 78. minutu olakšao Lala, koji je u roku od dva minuta zaradio dva žuta kartona, samim tim i isključenje.

Troa je dočekao Tuluz, a nakon 90 minuta igre na snazi je ostao rezultat sa početka, bilo je 0:0.

Ne preterano interesantna utakmica, o tome svedoči i rezultat, gosti su imali posed, ali je domaćin imao koju šansu više, ipak, na kraju su mreže mirovale.