16:50

Biće ovo jedna od najinteresantnijih sezone u francuskom šampionatu zadnjih godina, kada je borba za titulu u pitanju.

Beta/AP Photo/Claude Paris

Ekipa sa Azurne obale ne posustaje. Nakon što su vezali tri remija, činilo se da će se borba za tron svesti na dva tima, Monako i PSŽ.

Nica se ipak ne predaje, slavili su protiv neugodnog Gengama sa 3:1 (2:0) i vratili se na vrh.

Poveli su u 11. minutu, strelac je bio brzonogi Alesan Plea. Maetralno su on i Ejserik odigrali dupli pas, potonji mu je asistirao petom, a napadač Nice je potom obišao golmana gostiju u zatresao nebranjenu mrežu.

Pred kraj prvog poluvremena, tačnije u 38. minutu, Seri je ušao u kazneni prostor rivala, šutirao, neko od defanzivaca Gengama mu je izblokirao udarac ali je lopta tako prevarili golmana gostiju i odsela u mreži.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a bivši napadač Liona Džimi Brijan koristi jednu grešku odbrane domaćeg sastava u 63. minutu u unosi neizvesnost u meč.

Ipak, sve sumnje otklonio je bivši napadač Intera, Milana, Mančester sitija i Liverpula Mario Baloteli, svojim golom u 87. minutu susreta.

Dobro su domaći istrčali kontru, Suke je uočio da se Baloteli dobro ubacuje, poslao mu je lopta a Italijan je rutinski zatresao mrežu gostiju.

Nica je ponovo prva sa 49 bodova, dok Gengam ostaje sedmi sa 18 bodova manje.