Liga 1 - Mutinjo i Falkao sprečili senzaciju na premijeri

Autor: Boban Filipović
petak 04.08.2017.
22:38

Šampion Francuske pobedom otpočeo odbranu titule, ali je do nje došao mnogo teže no što se očekivalo.

Beta/AP Photo/Claude Paris

Na otvaranju nove sezone u najjačem fudbalskom takmičenju u Francuskoj, u Kneževini je gostovao Tuluz, i pokazao zube šampionu.

Akvitanci su dva puta vodili, ali se ipak kući vraćaju praznih šaka, Monako je slavio sa 3:2.

Gosti su poveli već u šestom minutu meča, Mahah je bio strelac pošto mu je Delro aisitirao grudima. Bila je to uigrana akcija Tuluza posle kornera.

Monako je u 28. minutu uzvratio istom merom. Mutinjo je izveo korner, a najviši u skoku bio je Žamerson koji glavom poravnava na 1:1, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Međutim, posle sedam minuta igre u nastavku Tuluz ponovo vodi. Durmaz je povukao polukontru po levom boku, prodigrao Delroa, koji sjano zateže po zemlji sa ivice šesnaesteca i donosi novu prednost svojoj ekipi.

Ta prednost je anulirana pet minuta kasnije, Radamel Falkao se poklonio posle centaršuta levog beka Žoržea, koga je prethodno Kilijan Mbape sjano proigrao petom. 'El Trigre' je glavom zakucao loptu u mrežu, Lafont nije imao nikakve šanse.

'Kneževi' su preokrenuli u 70 minutu meča, Žoao Mutinjo je izveo slobodan udarac sa oko 40 metara, nameravao je da centrira, tražio je loptom Glika, čini se da Poljak nije zakačio loptu iako se radovao kao da jeste, svejdeno, završila je u mreži.

Bez obzira što morali da jure rezultat i što su dva puta gubili, pobeda Žardimovih pulena je aposlutno zaslužena. Koliko su bili dominatni najbolje svedoči podatak da su imali preko 70% vremena loptu u svom posedu i da su uputili 15 udaraca ka protivničkom golu, naspram Tuluzovih pet.

U prilogu pogledajte svih pet golova sa premijerne utakmice u fransuckoj Ligi 1 za sezonu 2017/18.