22:53

Lider na tabeli francuskog šampionata nije uspeo da dođe do trijumfa u 26. kolu.

Beta/AP Photo/Christophe Ena

Kiks "Kneževa" pred susret 1/8 finala Lige Šampiona sa Mančester sitijem.

Nisu uspeli da slave na stadionu "Arman Sezari" u Bastiji, kako je susret okončan rezultatom 1:1 (1:0).

Domaćin je daleko bolje otvorio susret, nisu dozvolili šut gostima u prvih 20 minuta, a poveli su 19, strelac je bio Dijalo.

Bengtson je odlično centrirao sa desne strane, odlično je skočio Dijalo, Subašić je uspeo da odbrani, ali je hrvatski golman loptu samo izvadio iz gola, što je potvrdila i gol tehnologija.

Gosti nisu uspeli da dođu do gola u prvom delu igre, sa minimalnom prednošću Bastije se otišlo na odmor.

Ipak, nakon samo sedam minuta igre u nastavku, "Kneževi" dolaze do izjednačenja.

Ture je odlično centrirao sa desne strane, najbolje se snašao Bernardo Silva, koji glavom matira golmana domaćeg sastava.

Monako je dominirao u drugih 45 minuta, imali su ubedljivo posed na svojoj strani, uputili su 12 udaraca ka golu Bastije, ali je samo jedan zavšio iza leđa Leke.

Na kraju po bod za oba tima, Bastija će svakako biti zadovoljnija, kako je Monako bio apsolutni favorit.

"Kneževi" su i dalje na vrhu tabele, imaju četiri boda ali i utakmicu više od PSŽ-a, dok je Bastija na pretposlednjem mestu sa 23 boda, tri manje od Lila koji je prvi iznad crte.