23:04

Odigrane i poslednje dve utakmice devetog kola francuskog šampionata.

twitter.com
twitter.com

Ekipa Marseja izborila je treću pobedu u devet odigranih kola, a već drugu u poslednje tri utakmice, što bi trebalo da svedoči o njihovom usponu forme posle veoma lošeg starta sezone.

Rival ovoj ekipi večeras je bio Mec sa našim Milanom Biševcem od prvog minuta u igri, a Marsej je na kraju slavio minimalan trijumf rezultatom 1:0.

Gol odluke postignut je već u 13. minutu meča, kada je napadač domaćih Bafetimbi Gomis savladao golmana Didilona.

Ovom pobedom Marsej se probio u sredinu tabele sa 12 osvojenih bodova, a Mec ima jedan više.

Ranije večeras, Sent Etjen je dočekao ekipu Dižona i jedva je izbegao poraz. Meč je završen rezultatom 1:1.

Gosti su poveli u 22. minutu golom Melua i tu prednost su održavali sve do četvrtog minuta nadoknade vremena, kada su domaći iznudili jedanaesterac, a precizan sa bele tačke bio je Roa za konačnih 1:1.

Isti rezultat je ishod i prvog današnjeg meča između Rena i Bordoa.