Liga 1 - Marsej se oporavio i deklasirao Monpelje, het-trik Gomisa!

petak 27.01.2017.
22:42

Fudbaleri Olimpik Marseja slavili su u okviru 22. kola franuckog šampionata.

Izabranici Rudija Garsije dočekali su na svom "Velodromu" ekipu Monepljea i na kraju slavili sa ubedljivih 5:1 (3:0).

Kako su u prethodna dva meča primili sedam golova, a postigli dva (Lion 1:3, Monako 1:4), ovo je znak da su pred Olimpikom bolji dani.

Do devete pobede ove sezone predvodio ih je bivši igrač Liona i Svonsija Bafetimbi Gomis sa tri postignuta pogotka.

Najpre je doneo prednost domaćoj ekipi u 4. minutu, da bi 15 minuta kasnije isti igrač povisio na 2:0.

Do poluvremena se u strelce upisao i Rolando, te je bilo jasno da se gosti neće lepo provesti.

Gosti su smanjili na 3:1 na samom startu drugog dela, strelac je u 49. minutu bio Alžirac Rijad Budebuz.

U 77. minutu Gomis je povisio na 4:1, na asistenciju bivšeg igrača Njukasla Florana Tovana.

Konačan rezultat postavlja upravo bivši igrač "Svraka", kako je bio precizan sa bele tačke u 87. minutu. Jedanaesterac je skrivio štoper gostiju Remi, koji je nakon prekršaja zaradio direktan crveni karton.

Marsej je nakon ovog trijumfa peti sa 33 boda, dok je Monpelje 14. sa 10 bodova manje.