Liga 1 - Lorijen i Nant slavili kod kuće, Tuluz u gostima

nedelja 02.04.2017.
18:59

U okviru 31. kola francuske Lige 1, danas su u terminu od 17 sati odigrana tri duela.

Lorijen je slavio na svom terenu protiv Kaena sa 1:0 (1:0).

Poveli su domaći golom najboljeg strelca Mukanđa u 29. minutu, njemu je to bio deseti gol ove sezone u francuskom šampionatu.

Do poluvremena nije bilo promene rezultata, da bi veliki problem domaćoj ekipi nakon samo četiri minuta igre u nastavku napravio Belugu, koji je zaradio direktan crveni karton.

Odmah je trener Lorijena reagovao izmenom, umesto napadača Filipotoa uveo je defanzivca Latou, a to je urodilo plodom. Domaćin se skoncentriso na čuvanje svog gola, u čemu je do kraja susreta i uspeo, ponajviše zahvaljujući fudbaleru gostiju Da Silvi, koji je u 81. minutu zaradio isključenje i tako poravnao brojčano stanje na terenu.

Monpelje je dočekao ekipu Tuluza, u čijoj postavi nije bilo srpskih internacionalaca Veskovca i Ninkova, a gosti su slavili sa minimalnih 0:1 (0:1).

Gol odluke postignut je u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, strelac je bio Delor na asistneciju Žulijena.

Domaćin u drugih 45 minuta nije uspeo da ozbiljnije pripreti gostima iz Tuluza, te je rezultat do samog kraja ostao nepromenjen.

Nant je na svom terenu savladao Anže sa 2:1 (0:0), a svi golovi pali su u drugih 45 minuta.

Poveli su "Kanarinci" u 48. minutu, strelac je bio Nakulma.

Samo šest minuta kasnije, isti fudbaler domaćeg sastava duplirao je prednost Nanta.

Ipak, gosti uspevaju da se vrate u meč već u narednih 60 sekundi, strelac je bio Dijediju.

Sve sumnje su bile otklonjene u 86. minutu, kada je fudbaler gostiju Sisoko zaradio direktan crveni karton, te je Nant sa lakoćom zadržao minimalnu prednost i upisao tri vredna boda.